Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře návštěvníky stále překvapuje něčím novým

Chrám svaté Barbory je neznámější kutnohorskou památkou, na kterou se jezdí dívat turisté z celého světa. Ne náhodou je považován za nejoriginálnější pozdně gotický chrám katedrálního typu v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrám svaté Barbory | Foto: Daniel Mrázek

Památka se stala výrazem někdejšího bohatství a moci města a na jejím vzniku se podíleli architekti těch nejzvučnějších jmen.

Turisté mohou uvnitř katedrály stále objevovat něco nového. Stačí si vybrat třeba návštěvnický okruh, jehož součástí je i prohlídka nadzemní galerie, empory, která je v kutnohorském chrámu situovaná těsně pod střechou a zpřístupněná teprve krátkou dobu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do chrámu svaté Barbory posluchače pozval reportér Michal Trnka

„Empory pochází z počátku 16. století, jsou dílem Benedikta Rýda. Dlouhou dobu se nevědělo, jak je využít pro návštěvnický provoz chrámu, až v nedávné době vznikl projekt Kámen a světlo, který umožňuje začlenit tyhle krásné prostory do prohlídkové trasy,“ vysvětluje páter Radek Martínek.

Kutnohorský chrám svaté Barbory má v létě otevřeno každý den od 9 do 18 hodin. Pro příznivce netradičních zážitků jsou připraveny večerní prohlídky, které probíhají ve středu od 8 hodin večer.

Michal Trnka, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme