Chrudim schválila navýšení rozpočtu na revitalizaci sídliště Větrník

Chrudim bude žádat o dotaci na revitalizaci sídliště Větrník. Město má možnost získat příspěvek až čtyři miliony korun od ministerstva pro místní rozvoj. Po aktualizaci cen náklady na první etapu revitalizace stouply. Zastupitelstvo nicméně odsouhlasilo, že se pokusí dotaci získat i přes navýšení rozpočtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudimské sidliště Na Větrníku | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Při loňském schvalování byly rozpočtové ceny nějaké, a dneska podle oficiálních cen stavebních prací tam ty věci takto narostly,“ vysvětlil starosta Chrudimi Petr Řezníček.

Původní cena za obnovu sídliště se pohybovala okolo 30 milionů korun. První z celkem šesti etap revitalizace, která se se má týkat například parkoviště až o 70 místech či větrolamů, měla podle tehdejšího vyjádření města přijít na sedm milionů korun. Nyní je to o pět milionů víc.

Starosta Řezníček však očekává, že skutečná cena první etapy bude nižší, než s jakou nyní počítá rozpočet.

„Zvlášť když je dneska zákon o zadávání veřejných zakázek stavěn na nejnižší cenovou nabídku, tak se určitě nebudeme bavit o částce, která je v tuto chvíli rozpočtovaná, což je 12 milionů, ale realita podle mě bude tak nějak kolem osmi, devíti milionů maximálně,“ dodal chrudimský starosta.

Vojtěch Kouřímský, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme