Elektrický proud zasáhl bazén v kempu na Litoměřicku, 29 lidí je v nemocnici

Bazén v kempu v Opárenském údolí na Litoměřicku zasáhl dnes v podvečer elektrický proud, v nemocnicích skončilo 26 dětí většinou ve věku od pěti do osmi let a tři dospělí. Zranění nejsou vážná. ČTK to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš. Část dětí si stěžovala na brnění končetin. Případ vyšetřuje policie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dětské části rekreačního bazénu jsou nové atrakce

V dětské části rekreačního bazénu jsou nové atrakce | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Nehoda se podle Bureše odehrála v kempu Jordán v Opárenském údolí, které je populární turistickou destinací.

Podle prvních informací záchranářů zřejmě natekla voda do šachty s elektrickým vedením.

Záchranná služba převezla 26 dětí a tři dospělé do nemocnic v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Teplicích a Ústí nad Labem.

„Nešlo o žádný případ bezvědomí, šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně,“ řekl Bureš.

Co přesně se stalo, zjišťují kriminalisté. „Probíhá ohledání místa neštěstí. Událost vyšetřujeme. Zda došlo k nějaké poruše, musíme teprve zjistit,“ uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme