Jak se volí v nejmenší obci Středočeského kraje

Přesně ve čtrnáct hodin se v některých regionech znovu otevřou dveře volebních místností a začne druhé kolo voleb do třetiny Senátu. Volit se bude i v nejmenší středočeské obci, kterou je Bludov na Kutnohorsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamčená volební urna. | Foto: Tomáš Adamec

Stejně jako před týdnem dostane zdejší volební komise seznam se sedmadvaceti jmény. Právě minulý týden dorazilo ovlivnit složení obecního zastupitelstva dvaadvacet zdejších obyvatel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Trnky z Bludova na Kutnohorsku

Bez jednoho všichni, kteří přišli, se rozhodli podpořit také senátní volby a podílet se na výběru dvou postupujících kandidátů.

„Přijdou si popovídat a zrovna vhodí i ty volební hlasy do urny,“ prozradil s lehkou nadsázkou předseda zdejší volební komise Pavel Trnka.

Kolik voličů dorazí na zdejší obecní úřad k druhému kolu senátních voleb dnes a zítra, to je zatím předčasná otázka.

Každopádně volební účast se v Bludově téměř pokaždé pohybuje nad sedmdesáti procenty. Možná proto, že se místní lidé mezi sebou dobře znají a pravidelně se také setkávají.

„Děláme takové akce, jako jsou čarodějnice, pouť, kdy se lidé sejdou, udělá se nějaké jídlo, koupí se sud piva,“ svěřil se na závěr Josef Kutil, který v Bludově bydlí.

Michal Trnka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme