Karlovarský kraj a Loket se kvůli správě betonového mostu pod hradem sejdou u soudu

Karlovarský kraj a Loket na Sokolovsku se budou soudit. Strany se nemůžou dohodnout na vlastnictví betonového mostu pod loketským hradem. Lávku mělo město převzít na základě darovací smlouvy, kterou s krajem uzavřelo bývalé vedení radnice. Ta připravovala investice do mostu a přilehlého okolí asi za 40 milionů korun. Náklady měly pokrýt evropské dotace. Současná radnice ale projekt zastavila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Loket | Foto: Jaroslav Sedlák

Na odstoupení od darovací smlouvy se na lednovém zasedání usnesli loketští zastupitelé. Důvodem je obava z možného doplácení za neuznatelné náklady.

Zastupitel Jaroslav Hlavsa z ODS, který v době příprav projektu a podpisu smlouvy stál v čele města, byl proti odstoupení. Tvrdí, že dohody by se měly plnit a z dotace takové obavy nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Pavla Sofilkaničová.

„Já vím, že dotace je složitý problém, vždycky jsou nějaké problémy, částečně se může i vracet, ale pan starosta vypichuje negativa, já vypichuji pozitiva,“ říká Hlavsa.

Nezávislý starosta Lokte Zdeněk Bednář má jiný názor.

„Tak, jak byla podána žádost, by tam byla daleko větší spoluúčast, protože velkou část prací je nutné brát jako opravu, a ne technické zhodnocení. A my bychom to všechno zaplatili, most by byl náš, a poté bychom zjistili, že by nám třeba ROP vyškrtal polovinu nákladů, které jsme provedli, a museli bychom je platit ze svého,“ obává se Bednář.

Karlovarský kraj na darovací smlouvě zatím trvá. Strany se tak potkají u soudu.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme