Kvůli silnému větru byla řada domácností bez elektřiny, situace už se uklidňuje

Stovky domácností dnes byly bez elektřiny. Silný vítr totiž lámal stromy, které přerušily dodávky. Nejvíc problémů je v západních a východních Čechách. Energetici poruchy způsobené popadanými dráty průběžně opravují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víkendové sněžení a silný vítr napáchaly v Krkonoších škody | Foto: KRNAP

Energetici od rána opravují ve východních Čechách 15 poškozených vedení vysokého napětí. Už v poledne jich byla opravena polovina.

Největší problém byl s dvojicí poničených vedení mezi Svitavami a Českou Třebovou, kde vítr a popadané stromy strhly dráty a poškodily i sloupy. Na místo zamířila těžká technika.

Bezproudí pro poslední desítky domácností by podle ČEZu mělo skončit ještě dnes.

Poruchy také na Plzeňsku

V Plzeňském kraji bylo odpoledne bez elektřiny ještě několik desítek rodin. Teď už je ale situace klidnější.

Nové poruchy zatím nepřibývají. Situace se ale může měnit, vítr totiž stále silně fouká a podle meteorologů bude ustávat velice pozvolna. Noc by přesto měla být o něco klidnější než ta předešlá.

Bez elektřiny dnes byla řada rodin na Přešticku, Blovicku, Rokycansku a Tachovsku. Technikům už se ale podařilo odstranit přibližně 80 procent závad. Bez proudu zůstávají především odlehlá místa a některé chatové oblasti. Opraveno je také všech šest poruch na vedení vysokého napětí.

Jan Markup, Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme