Likérka Drak se brání nařčení, že její výrobky způsobují závažné zdravotní komplikace

Už tři mrtvé a další těžce zdravotně postižené má na svědomí konzumace metanolu prodávaného jako běžné lihoviny. Na Příbramsku oslepl muž, který uvedl, že popíjel rum prodávaný pod etiketou likérky Drak. Firma, která sídlí ve Chvalčově na Kroměřížsku, se ale nařčení brání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Čaniga v areálu likérky Drak | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„Nakupujeme líh tuzemských výrobců. Máme tady stálý daňový dozor. Takže při každé výrobě a při každém vývozu je u toho celní správa,“ brání svoji firmu majitel likérky Drak Pavel Čaniga.

„Vím, že se alkohol pančuje a vyrábí se pod značkou likérky Drak. Neustále na to upozorňuji celní správu. Podával jsem i trestní oznámení. Je to tak dvakrát třikrát za rok. Nikdy jsem se ale nesetkal s takovýmto případem,“ pokračuje Čaniga.

Čaniga upozorňuje i na rozdíly v údajích na etiketě: „My tam máme složení: Jemný líh, aroma, cukr, barvivo. Na falešné etiketě je rumová tresť Kingston, vanilkové aroma, barvivo E150D, cukr. Je to úplně jiné složení. My máme zaoblené rohy, falešná etiketa má rohy rovné. Místo zlatého lemování má žluté.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Romana Vernera z areálu likérky Drak

Likérka Drak bude od příštího týdne na šestilitrový kanystr dávat ventilek, který zamezí zpětnému naplnění, aby předešla dalšímu zneužívání své značky.

pir, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme