Mezi Jabloncem a Tanvaldem nebudou měsíc jezdit vlaky

Kdo se chystá jet vlakem po trati z Liberce do Harrachova, měl by počítat s tím, že se mu cesta protáhne. Mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem se totiž až do 12. srpna budou opravovat koleje. Cestující musí přesedat do náhradních autobusů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gymnasijní - konec kolej | Foto: Pavel Pavlas

Situaci ale ještě komplikuje to, že vlaková výluka přišla v době, kdy se na několika místech opravuje i silnice mezi oběma městy a dopravu kyvadlově pouští semafory. Autobusy tak stojí v dlouhých kolonách a nestíhají přípoje.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORŽ - Výluka na trati Liberec-Harrachov.mp3

„Je to hrozné cestování,“ říká jeden z cestujících. Cesta, která trvá vlakem necelou půlhodinu, se teď jede mnohem déle. „Jedeme hodinu a čtvrt. Na silnici je 6 uzavírek,“ dodává řidič autobusu.

Ale ani náhradní autobusy nevyjíždějí přesně, čekají na zpožděné vlaky. Kdo by chtěl stihnout přípoj dál na trati z Liberce do Harrachova, bude mít asi smůlu. České dráhy dopředu upozornily, že většina vlaků nebude na zpožděné náhradní autobusy čekat.

Lenka Šumová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme