Na Kunětickou horu u Pardubic se vrací středověk. Představí se tu 50 řemeslníků

Hrad Kunětická hora u Pardubic je atraktivní sám o sobě, dnes je ale o důvod víc udělat si výlet právě sem. Hradní nádvoří totiž obsadí řemeslníci z Česka, Slovenska a Polska, staročeská tržnice bude plná čerstvé zeleniny a ovoce a děti uvidí i živá zvířata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Kunětická hora | Foto: Jitka Měřinská

K vidění bude práce kováře, hrnčíře, dráteníka, pekaře, krajkářku nebo košíkáře. Lidé nebudou muset koukat jen z povzdálí. Organizátor akce Tomáš Langer připravil tvůrčí dílny, které si užijí hlavně děti: „Každý ten řemeslník povede ruce dětí tak, aby se jim dílo povedlo.“

Tvůrčí dílny nejsou jenom proto, aby dospělí odložili na pár hodin své děti, ale sami mohou ochutnat medovinu u medaře nebo si pochutnali na seleti.

„Myslím si, že děti pochopí, že práce není poslední zoufalý způsob, jak si vydělat peníze, ale že je to hezký tvůrčí proces, na jehož konci je pěkný výsledek, který udělá radost,“ dodává Langer.

Atmosféru středověkého hradu umocní trubadúr, který bude v kleče přítomným ženám a dívkám pět milostné písně.

Michaela Vydrová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme