Na Slavnostech královny Elišky v Hradci Králové nechybějí řemeslníci a kejklíři

Historické centrum Hradce Králové je už od pátku ve znamení středověkého jarmarku a také kejklířů a řemeslníků. Velké náměstí se přeneslo o několik set let zpět a proměnilo se v královské věnné město se středověkým tržištěm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradec Králové, kde V.Hanka navštěvoval gymnázium | Foto: Lubomír Hubička

„Chceme se podívat na řemeslné trhy, jak ta stará řemesla vypadala,“ říká návštěvnice jarmarku. „Je to setkání Hradečáků, je tady k vidění rukodělná výroba, pro Hradečáky je to taková srdeční záležitost,“ přidává druhá.

„My jsme se nepřišli podívat, my jdeme domů a jsme strašně rádi, že je tady takový kravál a tak, to nemám rád,“ je jiného názoru jiný obyvatel Hradce Králové.

Slavnostmi královny Elišky ožívá Hradec vždy o prvním zářijovém víkendu už od roku 2002. Kromě stánků můžete nahlédnout také pod ruce různým řemeslníkům, ať už to jsou truhláři, řezbáři nebo třeba kováři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ondřeje Vaňury ze Slavností královny Elišky v Hradci Králové

„Vždycky je plno, protože to lidi jen tak někde nevidí, takže se ptají. Tady máme zkušenost v Hradci, že vždycky je hodně plno před dílnami, lidi hodně koukají,“ říká truhlář z jedné z dílen.

Ve 14 hodin přijede královna Eliška se svojí družinou před katedrálu svatého Ducha a 12. ročník Slavností královny Elišky vyvrcholí večer po 20. hodině ohňovou show a velkým ohňostrojem.

Ondřej Vaňura, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme