Nehoda kamionu s jalovicemi uzavřela na dlouhé hodiny silnici I/19 na Vysočině

Nehoda kamionu s jalovicemi v podvečer na několik hodin zablokovala silnici mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem. Bezprostředně po nehodě uhynuly čtyři krávy, 12 jalovic se rozuteklo do okolních polí. Silnice zůstane uzavřená minimálně do nočních hodin, policisté dopravu odklánějí na objížďku přes obec Zvole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V havarovaném kamionu uhynuly čtyři krávy | Foto: Hana Mikulincová

Řidič převážel celkem 77 zvířat na dokrm a porážku do Chorvatska. Jeho cesta však skončila zhruba 100 metrů za obcí Olešná, kde krávy naložil. Špatně najel na krajnici a kamion se převrátil na bok. Řidič utrpěl lehká zranění, čtyři zvířata uhynula, 12 vystresovaných jalovic se rozuteklo do okolních polí.

Hasiči se snažili zatoulané krávy pochytat. V nedaleké obci Výletiště postavili ohrady, kam zvířata umísťují. Na místo vyrazily čtyři hasičské jednotky a také veterinář, aby rozhodl o dalším osudu zraněných zvířat a případně je utratil.

Až po několika hodinách se hasičům podařilo jalovice pochytat a převézt zpět do překladiště v Olešné. Tam se vrátila po prohlídce veterinářem také ostatní zvířata.


Zvětšit mapu

Lucie Maňourová, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme