Obyvatelé největšího ostravského obvodu se brzy dočkají opraveného kina Luna

Vykradené kino v těchto dnech připomíná ostravská Luna, která během pár dní přišla o všechny své sedačky a podlahy. Zanedlouho je ale nahradí zcela nové vybavení. V největším jednosálovém kině v Ostravě totiž začala generální rekonstrukce, po které by v Zábřehu mělo stát moderní kino. Dnes se to o Luně rozhodně říct nedá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kinosál (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Určitě je potřeba rekonstrukce, je to tam takové nepohodlné, vůbec se mi to tam nelíbí,“ říká studentka Markéta, která chodí radši do moderního multikina, i když má Lunu doslova za rohem.

Na málo pohodlí si ale stěžuje i o dvě generace starší Blanka. „Nevydržíte dlouho sedět, když byly lavičky, které vás řuchly do kolena,“ vysvětluje. Teď už by se to stát nemělo. Dřevěné sedačky, které byly v kině od roku 1970, totiž nahradí moderními čalouněnými.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vypadat zrekonstruované kino Luna, zjišťovala redaktorka Kateřina Daňková

„Tady byla původní sedadla, která jsme s péčí a láskou neustále opečovávali, opravovali, zašívali, přečalouňovali,“ vzpomíná nostalgicky ředitelka kina Sylva Kocurová. Ukazuje přitom do prázdného sálu, kde filmové fanoušky načas vystřídali dělníci s kladivy a vrtačkami.

Kromě sedaček se tam mění ještě elektroinstalace a podlahy. O kousek dál ve vchodu vzniká i nová, bezpečnější pokladna. Tím ale práce nekončí.

„Další etapy jsou ve fázi studií, měl by se modernizovat interiér přízemí kina. Věříme, že nám tady vznikne útulná kinokavárna. Modernizace by se také měly dotknout plochy před kinem a zároveň by mělo dojít k zateplení a výměně pláště budovy,“ popisuje ředitelka Luny.

Celá rekonstrukce vyjde městský obvod na 15 milionů korun. Podle místostarosty Radima Miklase z ODS ale byla investice nutná. „Patří to ke kulturnímu životu na jihu, žije tady 110 tisíc obyvatel, takže jedno kino, které tady dneska máme, chceme udržet,“ říká Miklas.

Do nového by se měli filmoví fanoušci poprvé podívat už 18. března, kdy Luna otevře zrekonstruovaný sál. Definitivně hotovo by pak mělo být letos na podzim.

Kateřina Daňková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme