Odstartovalo Česko zpívá, celostátní soutěž pro mladé talenty

I letos vybírá Český rozhlas nejlepší mladé zpěváky. Nový ročník soutěže mladých pěveckých talentů s názvem Česko zpívá odstartoval jedním z prvních kol, které se dnes konalo na okraji Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpívalo se na mikrofon a živě.

Zpívalo se na mikrofon a živě. | Foto: Pavel Pavlas

Před odbornou porotou soutěže Česko zpívá 2013 se postupně představí a zazpívají více než dvě stovky dívek a chlapců ve věku od 9 do 26 let. V Kočárovně Zámku Ctěnice na okraji Prahy se dnes konalo jedno ze tří základních kol.

Do Ctěnic se sjelo zhruba 150 mladých zpěváků a zpěvaček. Registrací museli projít všichni. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích, devět až 14 a 15 až 26 let.

„Protože mě baví zpívání,“ vysvětluje desetiletá Maruška z Prahy, proč se přihlásila do soutěže. Pro úvodní kolo si připravila píseň Rock'n Roll Band.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z prvního kola soutěže připravil redaktor ČRo Pavel Pavlas

I přes mrazivé počasí sem zavítali soutěžící z celé České republiky. Například z Mirošova u Rokycan přijela vyzkoušet štěstí před porotou třináctiletá Tereza Belšánová.

„Ráda zpívám, baví mě to,“ říká Tereza. Do Ctěnic ji přivezl tatínek Miloš. „Je odvážná. Sama se vlastně přihlásila, našla si to na internetu a rozhodla se, že sem pojedeme. Tak jsem musel poslechnout,“ žertuje.

Do soutěže se přihlásili i chlapci, bylo jich ale podstatně méně než dívek. Ve starší kategorii soutěžil i devatenáctiletý Marek Kůta z Prahy.

„Já jsem se přihlásil proto, že si myslím, že je to pro mě další nová zkušenost,“ tvrdí Marek. To, že ho hudba zajímá, zjistil už v dětství. Tehdy si zpíval hity skupiny Elán. Teď si skládá písničky a píše texty sám. Zpívat chtěl píseň Aeroplán.

Odborná porota neměla práci vůbec jednoduchou. Ze 150 lidí vybírala několik nejlepších, kteří postoupili do semifinále, které se uskuteční 12. dubna v Trutnově.

Pavel Pavlas, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme