Ostravská MHD omezuje trolejbusové linky, zavádí ale i jednu zcela novou

Kvůli škrtům v rozpočtu omezuje ostravský dopravní podnik ode dneška hned pět z osmi trolejbusových linek. Současně sice uvádí do provozu novou linku, která bude zajíždět až do lokality Karolina, celkově se ale počet najetých kilometrů sníží. Noční trolejbusová doprava zůstane beze změn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínská ulice s trolejbusem - ilustrační foto | Foto: Andrea Kratinová

„Při budování nového systému jsme se snažili zachovat veškeré přestupnosti a návaznosti, aby se cestující dostali tam, kam chtějí,“ dodal ke změnám v jízdním řádu náměstek dopravního podniku David Mlčoch.

Díky dokončení ulice Porážkovy teď sice může trolejbus zajíždět až do lokality Nová Karolina, podle ředitele ostravského dopravního podniku Ostrava Romana Kadlučky ale chvíli potrvá, než si na novou linku cestující zvyknou:

„Všeobecně je známo, že cestující jsou velmi konzervativní a bude nějakou dobu trvat, než si zvyknou. Jsme ale přesvědčeni, že si tato linka najde své významné postavení.“

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme