Parkovné platí 'Plzeňskou mini' už víc než 1500 lidí

Zóny placeného parkování v Plzni stále rostou. Je za tím snaha radnice přimět lidi, aby využívali parkovací domy Rychtářka a Nové divadlo. Plzeňské městské dopravní podniky chtějí řidičům placení nejen v nich usnadnit takzvanou Plzeňskou mini, tedy přívěškem na klíče, který nahrazuje Plzeňskou kartu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový parkovací dům v Mladé Boleslavi zahajuje zkušební provoz | Foto: Jana Huzilová

„Když jsme tvořili tento produkt, tak jsme mysleli především na řidiče, kteří si můžou tento přívěšek dát na klíče od auta a mají vždy po ruce elektronické peníze na placení parkovného v Plzni,“ vysvětlil ředitel úseku Plzeňské karty Martin Chval.

Mini je přenosná a může ji tak použít kdokoliv. Městské dopravní podniky se pomocí ní snaží řešit složité parkování, které lidi v centru dlouhodobě trápí.

„Ve městě je problém zaparkovat. V okrajové části ne, ale když se pak člověk dostane blíž centru, tak tam problém určitě je,“ popsal jeden z oslovených řidičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o novém způsobu platby za parkování v Plzni zjišťoval Adam Vlček

I přesto je parkovací dům Rychtářka v centru města nevyužívaný. Radnice tak stále rozšiřuje zóny placeného parkování a chce auta do domu přilákat.

Ne všude ale jde podle Martina Chvala s Plzeňskou mini zaplatit. Využít se dá pouze v nových automatech v centru města a v parkovacích domech Rychtářka a Jízdecká.

Na jaře příštího roku ovlivní parkování v centru města i modré rezidentní zóny. U zmíněných domů řidič jen přiloží přívěšek a projede. Nedostane tady ani klasický parkovací lístek. Oblíbená mini se proto pravděpodobně ještě více rozšíří.

„Čipový přívěšek je vydáván od 1. dubna tohoto roku a za dobu, kdy je v prodeji, jich bylo prodáno 1590, což my považujeme za poměrně dobrý úspěch,“ shrnul Martin Chval.

Mini jde nabít na stejných místech jako Plzeňskou kartu, to znamená ve vybraných bankomatech, na prodejních místech plzeňských městských dopravních podniků nebo přes internet.

Adam Vlček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme