Páteřní síť jihočeských cyklistických cest se rozšiřuje o další trasy

V jižních Čechách přibudou nové cyklotrasy. Postará se o to Nadace Jihočeské cyklostezky. V současné době se proznačuje páteřní příhraniční cyklistická cesta Euro Velo 13, která se stane součástí evropské linie po hranici bývalé železné opony a také sto čtyřicet kilometrů dlouhá cyklistická cesta Lužnice-Nežárka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika | Foto: Ladislav Bába

Cyklistická cesta Lužnice-Nežárka sleduje tok řeky Lužnice a zároveň tok řeky Nežárky. Stýkají se ve Veselí nad Lužnicí.

„Trasa u Lužnice se snaží pokud možno v co nejtěsnějším kontaktu sledovat řeku Lužnici, a to z města Gmünd. Rakouští partneři by měli vytvořit zrcadlový projekt a navázat na nás od skutečných pramenů a napojit se v Gmündu. Skutečně sledujeme všechny obce a města ležící na Lužnici,“ popisuje ředitel nadace Jihočeské cyklostezky Vladimír Votřel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor reportérky Jitky Cibulové Vokaté s ředitelem Nadace Jihočeské cyklostezky Vladimírem Votřelem

Necelá polovina trasy vede mimo motorovou dopravu, zbytek cyklisté sdílí s málo frekventovanými silnicemi třetí třídy. Postupně by se poměr měl otáčet.

Větev podél Nežárky začíná kousek před Jindřichovým Hradcem. „Trasy nejsou náročné, vedou převážně v Třeboňské pánvi a na jejím pomezí. Jsou koncipovány vyloženě jako dálková trasa vhodná pro rodiny s dětmi a nenáročné cyklisty,“ dodává Votřel.

Další v současné době proznačovanou trasou je 42 kilometrů dlouhá Volyňská cyklistická stezka, která se stane součástí vimperské páteřní cesty po Zlaté stezce.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme