Plzeňská Plaza, kde se zřítila část stropu multikina, otevřela, kino ale nepromítá

Obchodní centrum Plaza v Plzni, kde se včera po poledni zřítila část stropu multikina a zranila pět lidí, má opět otevřeno. Hasiči, statik a policie opustili místo včera kolem 18. hodiny. Lidem už prý žádné nebezpečí nehrozí. Příčiny pádu stropu bude policie dál vyšetřovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V plzeňském multikině se zřítila část stropu v předsálí, zasahovali i hasiči a policisté | Zdroj: ČTK

Centrum chtělo původně otevřít už kolem deváté hodiny ráno, nakonec ale otevřelo až deset minut po 10. hodině, a to všechna podlaží. V nejvyšším patře ale zůstává uzavřené multikino, rolety jsou stažené.

Prostory před multikinem jsou už ale vyčištěné, sádrokartonovou suť odváželi z místa ještě dnes ráno. Ze zhruba stovky obchodů zůstávaly dopoledne uzavřené jen dva nebo tři, obchodníci zde ještě zřejmě nestihli uklidit, na zemi je totiž voda – při pádu stropu bylo poškozeno vodovodní potrubí a z vrchního patra tekla včera voda i do přízemí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem plzeňského obchodního centra Plaza sleduje přímo na místě reportérka Monika Zettlová

„Zákazníků je tu výrazně méně, než bývá zvykem, ale obavy, že by se něco podobného mohlo opakovat, nemají. Zcela opačné pocity ovšem mají prodavačky a obchodníci, někde si totiž stěžují, že se objevily praskliny a rozestoupily se dilatační spáry,“ dodává přímo z místa reportérka Českého rozhlasu Monika Zettlová.

Objekt už podle ní prohlédl statik, o výsledcích prohlídky objektu ale vedení centra odmítlo podat jakékoli informace s tím, že se statikem ještě jedná. Zástupce ředitele dokonce uvedl, že ředitel není oprávněn vyjadřovat se k této situaci, a novináře odkázal na vedení společnosti do Prahy, kde ale nikdo nebere telefon.

Strop v předsálí spadl v plzeňském multikině Cinema City včera kolem druhé hodiny odpolední. Šlo o několik desítek metrů sádrokartonových desek. Zdravotníci převezli do nemocnice zaměstnankyni kina a menší zranění utrpěl také člověk, který se ji snažil vyprostit. Další osoba byla v šoku.

Jan Pokorný, Monika Červená, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme