Pražští policisté řešili první výtržnosti mezi dánskými a švédskými studenty

Zhruba tři desítky policistů zkontrolovaly v noci na dnešek bary a diskotéky v Praze. U 12 mladistvých Dánů a Švédů zjistili alkohol v krvi. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana zatím žádné velké potíže v hlavním městě kvůli návštěvě zahraničních studentů nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté při nočním zátahu na Dány v pražských barech zadrželi i 19letého studenta, který nadýchal 3 promile, dělal nepořádek na ulici a nakonec i napadl policisty. Skončil na záchytce | Foto: Pavel Jaňurek

„V jednom případě jsme řešili případ trestného činu výtržnictví, ze kterého jsou podezřelí tři švédští turisté, studenti, kteří napadli dánského vrstevníka na Václavském náměstí před diskotékou,“ řekl policejní mluvčí.

Do Prahy má v následujících dvou týdnech dorazit na prázdniny až tři tisíce skandinávských studentů. Policie proto zpřísnila kontroly. V minulosti totiž mladiství seveřané například ničili pod vlivem alkoholu vybavení hotelů.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme