Sbor Česká píseň reprezentuje Prachatice na mezinárodním festivalu v Makedonii

Smíšený pěvecký sbor Česká píseň se o víkendu vypravil z Prachatic do Makedonie, kde se zúčastní letního mezinárodního festivalu. Zpěváky pod vedením sbormistra Václava Krause čekají čtyři vystoupení v Ohridu a také výlet do hlavního města Skopje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klavír, hudba, noty | Foto: Fotobanka stock.xchng, Talya Willson

„Nebudou to koncerty hodinové. Dvakrát to budou takové vstupní koncerty open air. Trochu nevím, jak to má organizátor v úmyslu, protože píše vystoupení ve starém městě. Možná to bude tak, že bude zahajovací koncert a potom nás rozmístí po městě. Potom budou dva koncerty, které budou smíšené, bude to koncert folk a pop koncert,“ přiblížila předsedkyně sboru Jana Holá.

Členy pěveckého sboru Česká píseň čeká také hodinový koncert ve Skopje. „Bude to kytara koncert open air, to znamená pod nebem, ale bude se odehrávat v amfiteátru Matky Terezy, což je takový velmi významný kulturní stánek na hlavní třídě ve Skopje,“ vysvětlila Holá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Václav Malina se ptal předsedkyně sboru Česká píseň Jany Holé

Reprezentování České republiky na mezinárodním festivalu v ní vyvolává smíšené pocity. Jednou stránkou věci jsou organizační starosti.

„Na druhou stranu jsem vždycky hrozně pyšná a hrdá, když jsme někde v zahraničí. A tam zazní – vystupuje Česká píseň. Už v názvu máme Česko, tak mě vždycky hrozně těší, když se řekne Česká píseň. A omlouvám se za svoji neskromnost, ale vždycky, když někam jedeme, tak se velmi pečlivě připravujeme. A myslím si, že vždycky zastupujeme jak naši vlast, tak kraj i město Prachatice i náš sbor velmi slušně,“ dodala Holá.

Smíšený pěvecký sbor Česká píseň odjel do Makedonie i s mužskými posilami z Pelhřimova a z píseckého sboru Sonitus.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme