Sníh ve Středočeském kraji zavinil desítky dopravních nehod

Do středních Čech se vrátila zima. Čerstvý sníh je v noci zasypal celé. Místy ho napadlo až 15 centimetrů. Na kluzkých silnicích se od rána staly bezmála tři desítky dopravních nehod. Problémy měly i vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také pražské Strašnice pokryl sníh | Zdroj: ČTK

Sněžilo napříč celým krajem, a tak se i v každé části kraje bouralo. Asi nejhorší nehoda se stala po šesté hodině ráno u obce Jirny u Prahy. Autobus tam dostal smyk a sjel do příkopu.

Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková potvrdila šest lehce zraněných. Problémy byly na silnicích i v noci. Například u Kutné Hory se na kluzké vozovce zpříčil kamion. Další pak nemohl vyjet kopec a uvízl na 44. kilometru dálnice D1. Situace se pak uklidnila.

Situaci v místě stále komplikují větve, které spadly do trolejového vedení, a zasypané výhybky sněhem. Ale i tam už je poměrně klid. Je to ale tím, že skončila ranní dopravní špička. Pokud tímto místem chcete cestovat, určitě se připravte na zdržení.

Vlaky tam jezdí jen po jedné koleji. I teď některé osobní spoje České dráhy ruší. Na železnici to ráno nebyl jediný problém. Vlak narazil do spadlého stromu u obce Roztoky na Rakovnicku, ale nikomu se nic nestalo.

Sněžení komplikovalo dopravu na mnoha místech republiky

Číst článek

Hodinu blokoval provoz na trati z Mladé Boleslavi do Nymburka i sesunutý strom u Dobrovice na Mladoboleslavsku.

Spadané větve jsou i na Mělnicku. Konkrétně ve Lhotce nebo v Kralupech nad Vltavou. Plné ruce práce proto mají od rána i středočeští hasiči. Vyjížděli asi 50krát. Zejména právě k popadaným stromům a dopravním nehodám.

Průměrný počet jejich výjezdů se přitom pohybuje denně okolo 40. Stromy také komplikují dodávku elektřiny do domácností. Energetici mají aktuálně hlášené tři poruchy na vysokém napětí. Desítky lidí jsou proto bez proudu.

Mluvčí ČEZu Martin Sobotka ale oblasti nespecifikoval. Například ráno spadla větev do drátů v Nižboru na Berounsku. Trochu to tam zajiskřilo, ale hasiči si s tím poradili.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme