TOP 09 a ČSSD budou v koalici na Praze 1 pokračovat samy

Koalice na Praze 1 bude pokračovat bez Věcí veřejných. Na funkci místostarostky dnes ráno rezignovala Jana Pařízková a se svou kolegyní Kateřinou Klasnovou míří do opozice. TOP 09 a ČSSD, které dosud s Věcmi veřejnými tvořily na radnici pohodlnou většinu, budou pokračovat ve spolupráci samy. V nejbohatší městské části Prahy disponují 19 z celkového počtu 35 zastupitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha 1

Starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký z TOP 09 potvrdil, že strany dalšího partnera ke spolupráci nevyzvou s tím, že post místostarostky za Věci veřejné Jany Pařízkové zatím koalice obsazovat nebude.

„Já jsem si práci slečny Pařízkové po profesionální stránce považoval a taky bych rád vyslovil určitou pochvalu za práci, kterou tu odvedla,“ řekl Lomecký. Jsou podle něj ale věci, kterými myslí působení ABL v politice, které jsou s politikou neslučitelné.

Navíc má koalice podporu i Jana Krejčího, který nedávno z Věcí veřejných odstoupil, ale i nadále plní funkci místostarosty. Politiku TOP 09 a ČSSD na Praze 1 podporuje podle starosty i Jozef Helmeczy, který je bývalým členem opoziční ODS.

Rozkol původní koalice TOP 09, ČSSD a Věcí veřejných odstartovalo nařčení Pařízkové, že se jako bývalá zaměstnankyně agentury ABL podílela na sledování politiků první městské části. Véčkaři poté odmítli svou zastupitelku v radě vyměnit za jiného člena strany. Pařízková nadále odmítá, že by se na sledování politiků jakkoliv podílela.

Petr Kořínek, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme