Ústecký soud bude řešit spor nájemníků s firmou CPI

V Ústí nad Labem dnes začne okresní soud projednávat první žaloby, které společnost CPI podala na své nájemníky. V Ústí jsou jich stovky, kteří odmítli podepsat dodatek k nájemní smlouvě, protože podle svých slov na dražší bydlení nemají peníze. Navíc se prý CPI o své domy a byty vůbec nestará.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem u Hraničáře | Foto: Tomáš Šácha

Společnost CPI, která je druhým největším vlastníkem bytů v České republice, jich má v Ústí nad Labem 2,5 tisíce. V těch až do ledna letošního roku, kdy platila regulace nájemného, vybírala za metr čtvereční 30 korun. Letos nabídla nájemníkům dohody, kde tuto částku zvyšuje na až 80 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Dagmar Cestrové o sporu nájemníků se společností CPI v Ústí nad Labem v Ranním Radiožurnálu.mp3

Nájemníci se už delší dobu bouří, že CPI se o domy nestará a ty se rozpadají. Že na tom je leccos pravdy, vidí každý, kdo v centru Ústí jde kolem panelových domů na Masarykově třídě. Jsou poměrně nové, byly postaveny až v 80. letech a o jejich současném stavu leccos naznačují třeba vytlučené zvonky.

CPI naproti tomu vytáhla v této bitvě se vzdorujícími nájemníky trumf v podobě rozhodnutí, že měnit okna a opravovat byty bude jen těm, kteří s ní dohodu o zvýšení nájemného podepíší. A nabídla slevu nájemníkům nad 79 let.

Problém je totiž v Ústí právě v tom, že v bytech CPI žijí především starší lidé s malými příjmy. Už dnešní jednání u okresního soudu, který bude projednávat hned dva návrhy na stanovení nájemného, může naznačit, jak se celá situace mezi CPI a nájemníky bude dál vyvíjet.

Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme