V Náchodě zemřel muž hospitalizovaný s podezřením na otravu metanolem

V Náchodské nemocnici zemřel v noci na dnešek muž, u kterého měli lékaři podezření na otravu metylalkoholem. Policie pokračuje ve vyšetřování celého případu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblastní nemocnice Příbram | Zdroj: ČTK

Senior byl několik dní v kritickém stavu.

„Jeho zdravotní stav byl kritický po celou dobu hospitalizace. Ležel na oddělení ARO v umělém spánku, byl napojen na plicní ventilaci a na hemodialýzu. Včera ve večerních hodinách zemřel,“ říká mluvčí nemocnice Lukáš Holub.

Otravu jedovatým alkoholem nebylo možné zatím stoprocentně potvrdit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle mluvčího nemocnice Lukáše Holuba nebylo možné otravu jedovatým alkoholem zatím stoprocentně potvrdit.

„My jsme nebyli schopni zjistit, jestli šlo o otravu metylalkoholem. Prodleva mezi požitím alkoholu a hospitalizací byla tak velká, že došlo k rozkladu té látky, tudíž v těle se vyskytovaly pouze metabolity nebo další látky, které vznikly rozkladem metylalkoholu,“ vysvětluje Holub.

Muž byl hospitalizovaný v úterý ráno. Test na otravu metanolem byl negativní. I přesto se o případ začala zajímat policie. Při kontrolách žádné problémy neobjevila. Je tak pravděpodobné, že muž pil alkohol, který měl už delší dobu doma.

V Královéhradeckém kraji se až do této doby objevila jen jedna otrava metylalkoholem. V říjnu loňského roku vypil jedovatý alkohol muž z Broumovska, dodnes má poškozený zrak.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme