V Ostravě otvírají náměstí, rekonstrukce stála přes 60 milionů

Po zhruba roční rekonstrukci se na náměstí Jiřího z Poděbrad v Ostravě Vítkovicích vrátí život. Plocha osázená novými žulovými kostkami sloužila dříve jako parkoviště, nyní se změnila na zónu klidu a odpočinku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Oprava ostravského náměstí Jiřího z Poděbrad, která vyšla na více než 60 milionů, dnes skončí. Náměstí se má oficiálně otevřít veřejnosti.

Místo asfaltové plochy, kterou využívali jen řidiči, jsou tu žulové kostky, nové chodníky či zeleň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem otevření zrekonstruovaného náměstí Jiřího z Poděbrad sledovala Iva Havlíčková

„Je tam osázení dvou řad stromů, takže by tam mělo být více zeleně. Má tam být ještě jeden malý vodní prvek a sedací místa,“ říká starosta Ostravy Vítkovic Petr Dlabal z ČSSD.

Město se kromě pozitivních reakcí setkalo ještě před dokončením i s negativním hodnocením rekonstrukce.

„Naše náměstí má ze začátku hodně odpůrců, protože tam vidí přerušené práce, překážky, jsou tam dlažební kostky, na které lidé nejsou zvyklí. Ne každému se to bude líbit, ale myslím, že vše vyřeší čas,“ říká starosta Dlabal.

Na opraveném náměstí se původně měl rozsvítit vánoční strom a sváteční atmosféru měly doplnit stánky. Kolaudace se ale teprve dokončuje, a proto obyvatelé města musí nakonec slavit začátek adventu na nedalekém Mírovém náměstí.

Iva Havlíčková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme