Vedení Kladna schválilo rozpočet na letošní rok, bude vyrovnaný

Kladno bude letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který bude dokonce o několik milionů vyšší, než původně schválili městští radní. Finanční rozvaze dali dnes dopoledne zelenou tamní zastupitelé. Kladno tak bude hospodařit na straně příjmů a výdajů s jednou miliardou a 709 miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladenská čtvrť Podprůhon

Kladenská čtvrť Podprůhon | Foto: Lukáš Kamen

Rozdíl mezi rozpočtem, který na začátku ledna schválila rada, a tím, který dnes odsouhlasili zastupitelé, je 7 milionů korun. Vedení města do rozpočtu přesunulo ještě některé investice, které chce letos uskutečnit, a zároveň se do letošního roku přesunuly i některé projekty, které měly skončit na konci roku, ale nestihly se. Pro finanční rozvahu hlasovalo 29 zastupitelů a 3 se zdrželi. Proti nebyl nikdo.

Mezi největší investiční projekty vedení města zařadilo například rekonstrukci čtvrti Podprůhon, opravy městského divadla i zimního stadionu, nebo zavedení plynu do městské části Vrapice.

Město také počítá, že letos zahájí sanaci v části areálu bývalé továrny Poldi nebo že dokoupí vnitřní vybavení domova pro seniory. Jednoduše shrnuto, jde o projekty na které město získalo dotace buď z národních zdrojů nebo z Evropské unie.

Vedení města počítá i s rezervou, mělo by jít o 21 milionů korun. Jde přitom hlavně o peníze použitelné v případě, kdy by se stalo něco mimořádného, třeba havárie.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme