Velká voda komplikuje dopravu v Ústí nad Labem

Hladiny řek na severu a východě Čech už klesají. Třetí stupeň povodňové aktivity platí už jen na Nymbursku. Stoupá ale ještě hladina Labe, do kterého přitékají rozvodněné toky. V Ústí nad Labem to mírně komplikuje dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústí nad Labem - Předmostí - uzavírka Přístavní ulice | Foto: Jan Pácha | Zdroj: Český rozhlas

V Přístavní ulici na levém břehu Labe stojí pod mostem Edvarda Beneše několik desítek centimetrů vody. Zatím tu auta mohou pomalu projíždět.

Labe se v Ústí nad Labem dostalo na druhý povodňový stupeň a v rozestavěné části Přístavní ulice, kde se buduje protipovodňová hráz, se objevila na komunikaci voda. Odbor dopravy ústeckého magistrátu ale zatím nechce důležitou Přístavní ulici uzavírat, protože tím by se zkomplikovala doprava pro celém městě.

Hladina Labe podle Dalibora Dařílka, vedoucího odboru dopravy, zatím kolísá kolem 451 centimetru a tak se tudy ještě dá projet. „Pokud nedojde k navýšení ještě o několik centimetrů nahoru, tak to zatím zavírat nechceme,“ řekl Dařílek.

Podobná situace byla v ústecké Přístavní ulici už při srpnových povodních a může se opakovat, dokud nebude úprava tohoto prostoru dokončena.

Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme