Vinaři ve Velkých Bílovicích otevřeli veřejnosti 47 sklípků

Kdo má rád víno, měl by dnes navštívit Velké Bílovice. Koná se tam totiž akce Ze sklepa do sklepa, během které se veřejnosti otevře 47 vinných sklepů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČRo Brno - vinný sklep | Foto: Český rozhlas

Jak na Rádiu Česko připomněl František Mádl z pořádajícího občanského sdružení Velkobílovičtí vinaři, akce se letos koná už pošesté a počty návštěvníků se vždycky pohybovaly kolem 4 tisíc. „Dnes je tedy aprílové počasí, chvíli svítí sluníčko, chvíli poprchává, ale věříme i letos to bude obdobné,“ dodal.

Podle něj je akce Ze sklepa do sklepa pro vinaře jistým svátkem vína. „Ale nejen pro vinaře, kteří si musí uklidit sklípečky, ale je to i radost pro lidi, kteří jsou pozváni,“ řekl. Upřesnil, že lidé za cenu vstupenky dostanou skleničku a v každém sklepě si pak mohou ochutnat minimálně osm vzorků vína.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Rádia Česko byl František Mádl z občanského sdružení Velkobílovičtí vinaři.

Víno podle něj pochází výhradně z Velkých Bílovic, protože akci pořádají místní vinaři na propagaci obce, která je největší vinařskou obcí v ČR. „Máme přes 750 hektarů a také vinařů je tedy spousta takže propagujeme si vlastní výrobky,“ uvedl.

Připomněl, že loni nebylo moc hroznů, ale vína jsou podle něj zajímavá, svěží, mají víc kyselinek. „Jsou trošku sušší. Nazval bych to návratem k tradici moravských vín, která byla vždycky suchá. Jen v posledních deseti letech nám sluníčko svítilo víc a vína tak byla trochu nasládlá,“ přiblížil.

Tomáš Pavlíček, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme