Vláda se nedohodla na navýšení rozpočtu policie kvůli Vrběticím

Na navýšení rozpočtu pro policii se zatím vláda nedohodla. Resort vnitra potřebuje na pokrytí nákladů spojených s likvidací výbuchu muničního skladu ve Vrběticích dalších 44 milionů korun. Ministr financí z hnutí ANO Andrej Babiš si ale myslí, že policisté už dostali dost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní zóna u Vrbětic (archivní foto)

Bezpečnostní zóna u Vrbětic (archivní foto) | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Chce proto, aby mu ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD do 14 dnů vysvětlil, na co konkrétně jsou peníze potřeba.

„Uvolňovali jsme v prosinci 12 milionů. Potom jsme stanovili nová funkční místa pro 124 policistů a 61 hasičů. Vlastně jsme uvolňovali 81 milionů korun. Proto jsem chtěl od pana ministra Chovance, aby nějakým způsobem zdůvodnil ty další náklady, protože se mi nezdají částky, které už tam šly,“ přiblížil Babiš.

Peníze mají jít podle Chovance především na platy a odvody policistů, kteří se podílejí na likvidaci a převozu munice. Pokud bude muset policie náklady zaplatit se svého, čekají ji prý škrty.

„Škrtneme policejní auta, škrtneme zastavovací pásy, a to si myslím, že je škoda. Rozpočet ministerstva není nafukovací a tady se opravdu jedná o mimořádnou událost a mimořádný výdaj. Jsem přesvědčen o tom, že přesvědčíme ministerstvo financí, že ty peníze tam zkrátka doputovat musí,“ věří Chovanec.

Vrbětice - muniční sklad | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme