Vsetínu se nelíbí ochrana přírodních památek v části města. Bojí se omezení podnikání i života

Radnici ve Vsetíně se nelíbí vyhlášení zvláště chráněných přírodních památek v některých částech města. Bojí se omezení podnikání i překážek v běžném životě lidí. Krajské úřady musí do konce roku vytvořit seznam stovek takzvaných evropsky významných lokalit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice ve Vsetíně | Foto: Roman Verner

Vsetínské čtvrti Jasénka a Semetín mají přes dva tisíce hektarů. Do oblasti přísné ochrany by spadly například městské lesy nebo produkční pastviny a polnosti.

Tím by podle starostky města za ODS Ivety Táborské utrpěli obyvatelé těchto částí. „Obyvatelé, kteří tady mají nejenom své domy, ale mají tady mnohdy i předměty svého podnikání, jako je třeba chov ovcí a nějaké zemědělství a podobně,“ poznamenává Iveta Táborská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Roman Verner

Vedoucí krajského odboru životního prostředí Alan Urc se snaží obavy majitelů pozemků zmírnit.

„Vlastník bude osvobozen od daně z nemovitostí, bude pravděpodobně příjemcem přímých dotací do půdy a bude mít právo, pokud vyčíslí újmu, kterou mu tato ochrana přírody na jeho pozemku způsobila, aby získal její náhradu,“ říká Urc.

Města i lidé mohou ještě do konce srpna podávat k návrhům vyhlášení ochrany věcné námitky.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme