Zaměstnanci karlovarské nemocnice protestují proti odvolání primáře

Před budovou hejtmanství v Karlových Varech se na protestním mítinku sešli zaměstnanci Karlovarské krajské nemocnice. Těm se nelíbí odvolání primáře ARO Romana Brázdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lékař, chirurg, zdravotnictví | Foto: klinika Esthé

Jak na Radiožurnálu uvedla reportérka Andrea Štromajerová, před budovou krajského úřadu se ve čtyři hodiny sešlo kolem padesáti zaměstnanců karlovarské nemocnice a další lidé přicházejí.

K protestujícím promluví doktoři, sestry, zástupci pacientů a odboráři. Ti všichni nesouhlasí s odvoláním Romana Brázdila. Podle nich je hlavním důvodem odvolání primáře komunikace s médii.

„On totiž kritizuje například výběrová řízení na stavbu pavilonu akutní medicíny nebo pronájem nemocnic,“ přiblížila reportérka.

Vedení hejtmanství má ale podle ní jiný názor. To tvrdí, že hlavním důvodem odvolání je opakované nerespektování příkazů nadřízených a porušování pracovní kázně a směrnic. Patří prý také do skupiny lékařů, kteří nechtějí přistoupit na změny, které nemocnice potřebuje.

Zdravotníci chtějí ale v protestech nadále pokračovat. Hrozí například, že přestanou sloužit přesčasy, lékařské odbory nepodepíší připravenou kolektivní smlouvu a nevylučují hromadné podávání výpovědí.

Andrea Strohmaierová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme