Ze Žďáru nad Sázavou zmizí hazard. Ztratit se tak mohou i pracovní místa

Lidé, kteří pracují v restauracích a barech s hracími automaty, teď neví, jestli nepřijdou o práci. Důvodem je vyhláška, kterou zastupitelé zakázali hazard v celém městě. Lidé ze Žďáru původně chtěli, aby město uspořádalo referendum o zákazu hazardu ve městě. Vyhláška nenechává provozovatelům žádné přechodné období.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna (ilustr. foto) | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Vedoucí zařízení s hracími automaty se shodují na tom, že pokud budou muset automaty odpojit, zkrátí otevírací dobu. A budou propouštět.

„Jsme vlastně nonstop, fungujeme 24 hodin denně a myslím si, že díky tomu, že by se ty automaty zrušily, museli bychom to taky řešit a možná by díky tomu někdo přišel o práci. Protože kdybychom nebyli nonstop, tak ty noční směny už bychom nepotřebovali,“ shrnuje provozní Eva Schneiderová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ze Žďáru nad Sázavou zmizí hazard. Ztratit se tak mohou i pracovní místa. Podrobnosti přináší Daniel Zach

Prací si není jistý ani Jan Benc ze žďárského baru. „Je to samozřejmé – když půjdou lidi pryč, tak někdo z nás bude muset jít,“ dodává.

Jan Benc pracuje pro firmu, které patří dva bary, ve kterých fungují i loterijní stroje.

„Tady jsme čtyři. A ještě máme jednu provozovnu, tam jsme taky čtyři. A budeme tady možná čtyři dohromady na obě provozovny,“ počítá mladý barman. Čeká taky, že budou muset zdražovat pití, protože automaty dodávaly do rozpočtu dost peněz.

Kamil Chalupa má automaty ve své prodejně tabáku. Čeká, že bude muset vyjednávat s majitelem, který mu místo pronajímá. I on zvažuje, že bude muset redukovat pracovní síly jen na rodinné příslušníky.

Vedoucí žďárských barů ještě čekají, jestli zrušení povolení na automaty posvětí ministerstvo financí. To má v gesci naprostou většinu těchto zařízení. Tomáš Vokřínek do té doby s propouštěním vyčkává na definitivní stanovisko ministerstva.

Propouštět se nebude všude. Jakub Fuzik se o práci nebojí ani po úplném konci hazardu. Pracuje v baru, který vystačí s tím, co hosté propijí.

Někteří provozovatelé heren se obávají toho, že ve Žďáře nad Sázavou můžou vyrůst nové herny - jenže tentokrát nelegální.

Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme