Čechmánek vychytal výhru na Floridě

Brankáři Los Angeles Romanu Čechmánkovi se vydařilo utkání zámořské NHL na ledě Floridy. Čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky pomohl k výhře Kings 3:2. Jednu asistenci si připsal obránce Jaroslav Modrý. Jedenáct branek viděli diváci v Buffalu, kde domácí prohráli s Atlantou 4:7. Jednou přihrávkou a proměněným trestným střílením se na výhře hostů podílel Patrik Štefan.

Roman Čechmánek

Roman Čechmánek | Foto: Miroslav Konvalina

Atlantě se podařil dokonalý obrat nepříznivého stavu. Buffalo vedlo ještě v polovině utkání 3:1, ale Trashers stačily k k otočení zápasu čtyři minuty. Ve 39. minutě už hosté vedli 4:3. V závěrečné části hry přidala Atlanta další tři góly a inkasovala pouze jednou. Český útočník Patrik Štefan asistoval u druhé branky a proměnil trestné střílení za stavu 5:3 ve prospěch jeho týmu. Rozhodčí nařídil penaltu po faulu právě na českého hokejistu.

Zatímco Roman Čechmánek se radoval z výhry, druhý český brankář Tomáš Vokoun už tak úspěšný nebyl. Dvacet zásahů českého gólmana nestačilo Nashvillu v duelu proti Vancouveru. Predátoři nakonec prohráli 3:4. Jednu nahrávku zaznamenal v dresu domácích obránce Marek Židlický. Canucks prodloužili sérii bez porážky už na devět zápasů a pojistili si první místo v celé NHL.

New Jersey zdolalo San Jose 3:2 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil 43 sekund před koncem Jamie Langenbrunner. Kapitán Devils Scott Stevens přihrál na první dvě branky a dosáhl hranice 900 bodů v NHL.

Výsledky:

Buffalo - Atlanta 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)

Branky: 10. Afinogenov, 18. Dumont, 25. C. Brown, 55. Briere - 8. Kovalčuk, 36. Vigier (Štefan), 39. Majeský, 39. R. Robitaille, 46. Tremblay, 51. Štefan, 53. Aubin. Střely na branku: 32:22. Diváci: 10.584

New Jersey - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 16. Stevenson, 43. Berglung, 65. Langenbrunner - 41. Koroljuk, 49. S. Thornton. Střely na branku: 32:15. Diváci: 11.627

Florida - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky: 38. Horton, 49. van Ryn - 14. Armstrong, 25. Klatt (Modrý), 32. Sim. Střely na branku: 26:35. Roman Čechmánek (Los Angeles) odehrál 60 minut, chytil 24 střel a měl úspěšnost zákroků 92,3 procent. Diváci: 13.276

Nashville - Vancouver 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Branky: 8. Hartnell, 19. Hall, 60. Walker (Židlický) - 12. S. Salo, 28. King, 42. Linden, 51. Morrison. Střely na branku: 26:24. Tomáš Vokoun (Nashville) odehrál 59 minut, chytil 20 střel a měl úspěšnost zákroků 83,3 procent. Diváci: 9.644