Češi ve službách Ottawy zářili v Atlantě

Čeští hokejisté v dresu Ottawy zařídili výhru Senátorů na ledě Atlanty v poměru 5:1 v zápase zámořské NHL. Karel Rachůnek vstřelil dva góly a na další přihrál, Václav Varaďa jednou skóroval a Martin Havlát si připsal jednu nahrávku. Dařilo se také Patriku Eliášovi. Útočník New Jersey se brankou a asistancí podílel na vítězství Ďáblů nad Pittsburghem 3:1.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Hráči NHL

Eliáš si připsal body do tabulky produktivity popáté v řadě. Během posledních pěti utkání vstřelil čtyři góly a na třech dalších se podílel přihrávkou.

Slovenský útočník Lubomír Sekeráš rozhodl brankou v prodloužení o výhře Minnesoty na ledě Dallasu 3:2. Domácím Hvězdám nepomohly ani dvě trefy Scotta Younga, které znamenaly vyrovnání na 2:2. Wild se díky dvěma bodům posunuli v tabulce na šestou pozici před Anaheim a stále jsou ve hře o premiérovou účast v play off v klubové historii.

Ve zbývajícím utkání porazili Žraloci se San Jose Boston 3:2, přestože v polovině utkání prohrávali už 0:2 a navíc neproměnili trestné střílení. Ještě do konce druhé třetiny však stihli vyrovnat a v závěrečné části zápasu rozhodl Sturm o výhře domácích. Byla to jediná střela, kterou Sharks vyslali na brankáře Bostonu v poslední třetině. Boston je nyní v tabulce Východní konference na osmém místě a nasbíral stejný počet bodů jako New York Islanders. Před devátými Rangers z New Yorku mají Medvědi šestibodový náskok a jeden zápas k dobru.

Výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 2. Eliáš, 6. McKenzie, 53. Rheaume (Eliáš) - 31. Fata. Střely na branku: 42:24. Diváci: 15.401

Atlanta - Ottawa 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 41. Snyder - 13. a 42. White (na první Havlát, na druhou Rachůnek), 26. Rachůnek, 31. Fisher, 52. Varaďa (Rachůnek). Střely na branku: 15:40. Diváci: 16.114

Dallas - Minnesota 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 43. a 57. Young - 7. J. Stevenson, 51. Dupuis, 62. Walz. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.532

San Jose - Boston 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. a 56. Damphousse, 34. Sturm - 15. Murray, 22. Zamuner. Střely na branku: 18:30. Diváci: 17.496