Plzeň po obratu dál suverénně vládne lize. Vyhrály i Olomouc a Slavia

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli i 9. zápas nového ligového ročníku. Proti Bohemians sice po poločase prohrávali, jenž po změně stran dokázali utkání otočit. Druhá je po výhře v Jihlavě Olomouc, třetí po zdolání Brna Slavie.

Plzeň (Aktualizováno: 18:57 1. 10. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Havel dal vítězný gól Plzně

Milan Havel dal vítězný gól Plzně | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Devět zápasů, devět výher. Viktoria Plzeň vyrovnala šest let starý rekord Sparty a vede Het ligu s 27 body, na výhru v devátém kole se ale pořádně nadřela, hlavičkou na 2:1 ji zařídil až v poslední desetiminutovce obránce Milan Havel.

Viktoria měla od začátku zápasu velmi výrazný tlak, jenže přes pozornou obranu v čele s gólmanem Fryštákem se nedokázala prosadit. Zato „klokani“ trestali. V ojedinělém útoku centroval Antonín Vaníček na Dominika Maška, který krátce před přestávkou poslal Bohemians v Doosan areně do vedení.

Do druhé půle vyslal trenér Plzně Pavel Vrba do hry Martina Zemana, který svými centry řídil obrat utkání. Ten první gólový poslal na Krmenčíkovu hlavu už 8 minut po přestávce a vyrovnání odstartovalo drtivý tlak.

Neprosadili se Řezník ani Hrošovský, velkou šanci hostí zase Kabajevovi vychytal Kozáčik. O osudu zápasu tak rozhodla až 83. minuta. Na další Zemanův centr si naběhl Milan Havel, který hlavičkou rozhodl o výhře Plzně 2:1. Bek Plzně přitom na západ Čech přestoupil před sezonou právě z Bohemians.

1.10. SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0

Ve své překvapivé jízdě pokračují i nováčci z Olomouce. V Jihlavě celý zápas gradovala jejich převaha, ale prosadili se až v 87. minutě, kdy si Vepřekův centr zpracoval David Houska a z otočky překonal gólmana Hanuše.

Třetí zůstává Slavia, která si doma poradila s Brnem. Sešívané dlouho trápil debutující gólman Zbrojovky Pavel Halouska, dvakrát mu pomohla i branková konstrukce, jenže nestačil na dvě zakončení Tomáše Necida.

Poprvé se prosadil krátce před přestávkou, když se trefil přesně k tyči po Hušbauerově centru, druhý gól dal čtvrt hodiny před koncem po centru Van Burena.

Na čtvrté místo se před Spartu dostal Jablonec, který využili pokračující trápení Mladé Boleslavi. Na výhře 3:1 se dvěma góly podílel Jovović, třetí přidal Stanislav Tecl, za Středočechy pouze snížil Mebrahtu.

Ostrava opět v domácím prostředí prohrávala o dva góly. Skvělý úvod Zlína zařídili Džafić a Mehanović, jenže De Azevedo ještě do poločasu snížil a na konečných 2:2 vyrovnal z penalty Milan Baroš.