Večer hattricků v Lize mistrů. Kane popravil APOEL, Ben Yedder pro změnu Maribor

Dva útočníci se v úterních zápasech fotbalové Ligy mistrů mohli radovat ze vstřeleného hattricku. Harry Kane se třemi góly podílel na vítězství Tottenhamu na hřišti Nikósie, Ben Yedder vstřelil v domácím duelu Sevilly stejný počet gólů Mariboru.

Nikósie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harry Kane (v popředí) se raduje, Nikósii nasázel hattrick.

Harry Kane (v popředí) se raduje, Nikósii nasázel hattrick. | Zdroj: Reuters

Skupina E:

Sevilla FC – NK Maribor 3:0 (2:0)
Branky: 27., 38. a 83. z pen. Ben Yedder. Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Maslyjanko (všichni Bělorusko).

FK Spartak Moskva – Liverpool FC 1:1 (1:1)
Branky: 23. Fernando – 31. Coutinho. Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni Francie).

Jednoznačný průběh měl duel v Seville, kde domácí snadno pokořili Maribor. Hattrickem se předvedl publiku útočník Ben Yedder. Dvě branky dal v prvním poločase a v 83. minutě jej spoluhráči nechali třetí přidat z pokutového kopu. Díky vítězství se španělský klub dostal do čela skupiny E.

Liverpool má za sebou herně dva vydařené duely v Lize mistrů, jenže z nich má dohromady jen dva body. V Moskvě ho o triumf připravila neuvěřitelná marnotratnost v koncovce. Hosté z vyložených šancí leckdy vůbec netrefovali bránu. Spartak se za celý duel dostal k jediné střele na bránu. Ve 23. minutě se z přímého kopu prosadil Fernando.

Skupina F:

Manchester City – FK Šachtar Doněck 2:0 (0:0)
Branky: 48. De Bruyne, 90. Sterling. Rozhodčí: De Sousa – Mesquita, Santos (všichni Portugalsko).

SSC Neapol – Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)
Branky: 7. Insigne, 49. Mertens, 70. Callejón – 90+3. Amrabat. Rozhodčí: Collum – McGeachie, Ross (všichni Skotsko).

Ve skupině F zůstává stoprocentním týmem Manchester City, který doma přehrál Šachtar Doněck. V letošním ročníku Ligy mistrů anglický celek ještě ani jednou neinkasoval. Ukrajinský mistr držel s domácími výsledkově krok v prvním poločase, ale hned zkraje druhého inkasoval. Pojistku přidal až v závěru Sterling.

První zisk tří bodů může slavit Neapol, která si doma poradila s Feyenoordem. Vedla už od sedmé minuty díky Insignemu. Klíčový moment duelu nastal ve druhém poločase. Za stavu 2:0 neproměnili hosté pokutový kop a v podstatě z protiakce jejich naděje definitivně pohřbil Callejón. Nic na tom nezměnila ani trefa Amrabata v samém závěru utkání.

Besiktas Istanbul – RB Lipsko 2:0 (2:0)
Branky: 11. Babel, 43. Talisca. Rozhodčí: Karasev – Averianov, Kalugin (všichni Rusko).

AS Monako FC – FC Porto 0:3 (0:1)
Branky: 31. a 69. Aboubakar, 89. Layún. Rozhodčí: Vinčić – Klančik, Kovačić (všichni Slovinsko).

Stoprocentní bilanci drží turecký Istanbul. Po vítězství v Portugalsku si doma poradil s nováčkem evropských pohárů Lipskem. Hosté z Německa sice nebyli co do statistik horší, možná měli místy i více ze hry. Na branku ale vyslali jen tři střely a ani jedna neprošla za záda gólmana Fabriho.

Zaváhání v domácím prostředí se dopustilo trochu překvapivě Monako. Po remíze v Lipsku nestačilo na Porto, které tak napravilo domácí porážku s Besiktasem. Hosté byli v průběhu utkání daleko nebezpečnějším týmem a na brankáře Diega Benaglia vyslali osm střel, zatímco sami čelili jedinému pokusu směřujícímu mezi tři tyče.

APOEL FC – Tottenham Hotspur 0:3 (0:1)
Branky: 39., 62. a 67. Kane. Rozhodčí: Královec – Slyško, Nádvorník (všichni ČR).

Borussia Dortmund – Real Madrid CF 1:3 (0:1)
Branky: 54. Aubameyang – 49. a 79. Ronaldo, 18. Bale. Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni Nizozemsko).

Kyperský APOEL si odvezl tři góly z Realu a stejný počet vyfasoval také doma od Tottenhamu. Vítězství Angličanů zařídil jejich nejlepší střelec Harry Kane, který se postaral o všechny góly Spurs. Domácí měli několik šancí. Za stavu 0:0 dokonce trefili břevno, ale s postupem času hosté ukázali, proč byli v utkání favoritem.

Nesledovanější duel úterního večera byl k vidění v Dortmundu. Na Vestfálský stadion dorazil slavný Real Madrid a po šesti nezdarech zde konečně vyhrál. Parádním volejem poslal hosty do vedení Gareth Bale a po dvou brankách zaznamenal Cristiano Ronaldo. Dortmund má po dvou zápasech na kontě nula bodů.