Hašek vychytal 70. nulu v NHL

Brankář Dominik Hašek vychytal sedmdesátou nulu v NHL. Šestnácti úspěšnými zákroky pomohl Detroitu k výhře nad Edmontonem 3:0. Poslední gól utkání vstřelil Jiří Hudler. Střelecky se dařilo také Martinu Strakovi, který dvěma góly přispěl k vítězství New York Rangers na Floridě 4:3 po samostatných nájezdech.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Jan Rosenauer

"Samozřejmě jsme z toho měli radost, protože v Edmontonu jsme asi před dvěma týdny naposledy prohráli. Dneska jsme je přehráli a zaslouženě jsme vyhráli. Mně se zápas také podařil, nedostal jsem gól, což mě taky těší." řekl po utkání Radiožurnálu Dominik Hašek.

Domácí hokejisté na ledě od začátku jasně dominovali, Hašek dokonce v první třetině ani jednou nezasahoval. První střelu Oilers na branku vyslal stále za bezbrankového stavu až v 19. sekundě druhé části český obránce Jan Hejda. Red Wings, kteří svého soupeře jasně přestříleli v poměru 45:16, dali první gól v 22. minutě po trefě Dana Clearyho. V úvodu třetí třetiny přidal ve vlastním oslabení druhou branku Henrik Zetterberg a čtyři a půl minuty před koncem pojistil sedmou výhru Detroitu za sebou Hudler v přesilové hře. Kaňkou na povedeném výkonu Red Wings bylo zranění útočníka Jasona Williamse, který v druhé třetině po tvrdém střetu s Raffim Torresem dopadl obličejem na led a musel být odvezen na nosítkách do sanitky. Zprávy z nemocnice potvrdily otřes mozku.

Mnohem veselejší večer prožil útočník Martin Straka, který dvěma góly pomohl New Yorku Rangers k výhře nad Floridou 4:3 po samostatných nájezdech. Vítězný gól dal Michael Nylander, jediný úspěšný střelec v penaltovém rozstřelu. Rangers mají v samostatných nájezdech stoprocentní úspěšnost, v sezoně v nich vyhráli už potřetí. Jaromír Jágr rozehnal pochybnosti, že si v předchozím klání s Buffalem poškodil v létě operované rameno a odehrál celý zápas. Na ledě strávil 24 minut, ale počtvrté v probíhajícím ročníku NHL vyšel bodově naprázdno.

V čele kanadského bodování mu tak opět odskočil slovenský útočník Marián Hossa, který třemi asistencemi přispěl k výhře Atlanty nad Ottawou 5:4. Hrdinou zápasu byl ruský útočník Viktor Kozlov, který vstřelil hattrick včetně vítězné branky v třetí třetině.

Tři góly dal také Nils Ekman z Pittsburghu, jenž na konci druhé třetiny v rozmezí čtyř minut a deseti sekund otočil skóre utkání s Tampou z 0:2 na 3:2 pro Penguins. V třetí třetině však vyrovnal Eric Perrin a o vítězství Lightning rozhodl v prodloužení Vincent Lecavalier.

Atlanta - Ottawa 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)

Branky: 29., 39. a 49. Vjačeslav Kozlov, 15. Larsen, 45. Kovalčuk - 11. Spezza, 17. Alfredsson, 27. Kelly, 30. Vermette. Střely na branku: 31:38. Diváci: 16.253

Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 22. Cleary, 43. Zetterberg, 56. Hudler
Brankář Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 16 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent
Střely na branku: 45:16. Diváci: 20.066

Florida - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 32. Salej, 38. Horton, 50. Bouwmeester - 4. a 23. Straka, 42. Betts, rozhodující sam. nájezd Nylander. Střely na branku: 39:30. Diváci: 16.893

Pittsburgh - Tampa Bay 3:4 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 36., 39. a 40. Ekman - 14. Afanasenkov, 31. Richards (Kuba), 45. Perrin, 63. Lecavalier. Střely na branku: 20:31. Diváci: 14.483