Třinečtí hokejisté porazili Kladno v prodloužení, Mladá Boleslav nestačila na Pardubice a je poslední

Třinečtí hokejisté zdolali ve 23. kole extraligy na svém ledě Kladno 4:3 v prodloužení a bodovali v patnáctém utkání v řadě. V čase 61:42 rozhodl svým druhým gólem v zápase Daniel Voženílek. Výhru domácích podpořil dvěma trefami také Richard Pánik. U všech branek Kladna figuroval Eduards Tralmaks (2+1). Kladno prohrálo poosmé za sebou a během této série získalo jen dva body.

Třinec (Frýdecko-Místecko) (Aktualizováno: 21:16 28. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinečtí hokejisté se radují z gólu

Třinečtí hokejisté se radují z gólu | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Mazanec inkasoval z první střely, překonal jej Tralmaks z pravého kruhu nad vyrážečku. Domácí vyrovnali milimetrovou ranou Pánika, gól ale platil až po upozornění videorozhodčího. Hra totiž po střele třineckého útočníka pokračovala skoro tři minuty v domnění, že trefil tyč.

Pánik mohl překlopit skóre na stranu Třince, po sólu od vlastní modré čáry se prokličkoval až před Bowa, ale nezvedl bekhendem puk nad beton.

A tak druhý gól v zápase vstřelil Tralmaks, když využil přesilovou hru opět střelou z pravého kruhu. Oceláři, kteří postrádali tři klíčové hráče (Růžička, Daňo, Hudáček), prohráli popáté v řadě úvodní třetinu.

Už po 46 sekundách prostřední části udeřil z přesilové hry Pánik. Ve zbytku třetiny ale kralovali oba gólmani.

Domácí Mazanec vychytal dvakrát v gólové šanci Pytlíka. Na druhé straně Bow zneškodnil průniky obránců Jeřábka a Kundrátka a pohotově se natáhl i proti dorážce Voženílka do prázdné branky.

Třetí gól Třince měl v úvodu poslední třetiny na hokejce Polášek, ale netrefil odkrytou branku a nechal vyniknout Bowa. Domácí přesto brzy vedli. V přesilové hře se prosadil tečí Voženílek. Kladno vyrovnalo v 50. minutě střelou Ticháčka z pravého kruhu.

Duel dospěl až do prodloužení, do kterého si domácí přenesli 119 sekund přesilové hry. V jejím závěru trefil Nestrašil tyč a od Voženílka se puk odrazil do branky. Rozhodčí si ještě u videa dlouho prohlíželi, zda třinecký hráč nekopl úmyslně kotouč do branky, ale gól uznali.

Hokejisté Mladé Boleslavi doma utrpěli debakl s Libercem, od soupeře inkasovali osm branek

Boleslav znovu na dně

Mladá Boleslav si připsala osmou domácí porážku z posledních devíti duelů a vrátila se na poslední místo, které opustila po nedělní výhře v Kladně.

Sparta bodovala posedmé za sebou a šestkrát z toho vyhrála. Gólem a asistencí se na tom podílel útočník Pavel Kousal, dvě asistence si připsal Roman Horák. Litvínov prohrál páté z posledních sedmi utkání a venku z uplynulých sedmi kol uspěl pouze jednou.

Liberec porazil na svém ledě Vítkovice 2:1. Bílí Tygři tak po dvou domácích prohrách s Českými Budějovicemi a Spartou opět naplno bodovali a v tabulce zůstali na pátém místě. Naopak Vítkovice se i nadále trápí, připsaly si už šestou porážku za sebou a v tabulce jsou třinácté se stejným bodovým ziskem jako poslední Mladá Boleslav.

Hradec Králové přerušil Olomouci třízápasovou vítěznou sérii a porazil na domácím ledě Hanáky 5:3. V ofenzivní partii smazal rychlou dvoubrankovou ztrátu a o jeho výhře rozhodl v 55. minutě francouzský útočník Jordann Perret. Dvěma góly přispěl Kanaďan Evan Jasper. Mountfield si připsal třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

Brno zvítězilo nad Plzní 4:1 a připsalo si šesté domácí vítězství v řadě. Dvěma brankami se na tom podílel obránce Daniel Gazda, dvě asistence měl Kristián Pospíšil. Plzeň neuspěla venku po dvou výhrách. Brňané poskočili v tabulce na šesté místo, Plzeň zůstala jedenáctá.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 21. 5. 2024)