Voráček přihrál na dva góly a v nájezdech rozhodl o výhře Columbusu. Zacha asistoval

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v NHL gólem v samostatných nájezdech o výhře Columbusu 4:3 v New Jersey. Kladenský odchovanec přihrál v základní hrací době i na dva góly a byl zvolen třetí hvězdou utkání. Na straně poražených asistoval Pavel Zacha. Martin Nečas se gólem a asistencí zasloužil o vítězství Caroliny 2:1 nad Arizonou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hostům nepomohlo ani 37 zákroků Karla Vejmelky a prohráli i deváté utkání.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Jakub Voráček (vlevo) rozhodl v NHL gólem v samostatných nájezdech o výhře Columbusu 4:3 v New Jersey | Foto: Ed Mulholland-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Columbus otočil po přihrávkách Voráčka v úvodní třetině skóre na 2:1. Český hráč při prvním gólu posunul puk v přesilové hře mezi kruhy Oliveru Bjorkstrandovi, který vyrovnal.

Druhý bod si připsal po rychlém protiútoku, ve kterém se po jeho pasu prosadil Patrik Laine z levého kruhu střelou bez přípravy.

New Jersey překlopilo v prostředním dějství dvěma brankami vedení na svou stranu a u gólu na 3:2 zaznamenal druhou asistenci Zacha.

Chybnou rozehrávku domácích ale potrestal v 55. minutě Boone Jenner a Voráček zařídil Columbusu výhru ve třetím kole nájezdů precizně provedeným bekhendovým blafákem. Zkušený útočník byl jediným, kdo skóroval v rozstřelu.

Vejmelka dlouho držel Arizonu, která vedla od šesté minuty trefou Christiana Fischera. Překonal jej až ve 37. minutě bývalý spoluhráč z Komety Brno, jehož prudkou střelu od modré čáry i kvůli teči Fischera nedokázal český brankář chytit.

Nečas si tím připsal první gól sezony a v čase 57:33 přihrál v přesilové hře na vítěznou branku Bretta Pesceho, který také propálil Vejmelku od modré čáry. Carolina tak vyhrála i osmý zápas sezony.

NHL

Carolina - Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Nečas, 58. Pesce (Nečas) - 6. Fischer. Střely na branku: 39:23. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58 minut a 25 sekund, inkasoval dvě branky z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 94,9 procenta. Diváci: 14 343. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Pesce, 3. Jarvis (všichni Carolina).

Anaheim - Montreal 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Henrique, 13. Lettieri, 51. Terry, 59. Carrick - 5. Hoffman, 39. Evans. Střely na branku: 26:18. Diváci: 11 652. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Henrique, 3. Terry (všichni Anaheim).

Los Angeles - Buffalo 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 29. Grundström, 45. Kopitar, 54. Iafallo - 24. Asplund, 28. Olofsson. Střely na branku: 34:24. Diváci: 12 101. Hvězdy zápasu. 1. Kopitar, 2. Iafallo, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

New Jersey - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1)
Branky: 2. A. Johnsson, 29. Mercer, 30. D. Hamilton (Zacha) - 12. Bjorkstrand (Voráček), 15. Laine (Voráček), 55. Jenner, rozhodující sam. nájezd Voráček. Střely na branku: 39:26. Diváci: 10 239. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Subban (oba New Jersey), 3. Voráček (Columbus).

Seattle - NY Rangers 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 34. Eberle - 4. Kreider, 53. Fox, 59. Goodrow. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Goodrow (oba NY Rangers), 3. Eberle (Seattle).