Hokejisté skončili na Švédských hrách poslední

Čeští hokejité nedokázali ani v posledním zápase Švédských her vyhrát v normální hrací době. S Ruskem prohráli 2:3 a skončili na posledním turnaji Euro Hockey Tour poslední. Navíc nedokázali sbornou porazit už poosmé v řadě. V celkovém pořadí Euro Hockey Tour patří našemu týmu třetí příčka.

hokej

hokej

Naopak Rusko Švédské hokejové hry vyhrálo a pokud domácí Švédové porazí dnes večer v severském derby Finsko, budou se radovat i z vítězství v Euro Hockey Tour. Hlavní postavou našeho soupeře byl útočník Sergej Zinovjev, který dvě branky vstřelil sám a na vítěznou nahrával. Za český tým skórovali Tomáš Kucharčík a Petr Kadlec.

V brance dali trenéři přednost Adamu Svobodovi a také složení útočných formací doznalo změn. Pohromadě zůstala jen řada vedená Jiřím Hudlerem. Pozice třináctého útočníka zbyla tentokrát na Tomáše Blažka. Ve 31. minutě vyrazil Svoboda střelu Suglobova, ale na dorážku Zinovjeva už nestačil. Za tři minuty český tým vyrovnal. Desátý gól v reprezentaci vstřelil Tomáš Kucharčík. Nerozhodný stav ale vydržel jen 46 sekund. Kučerovu chybu potrestal opět Sergej Zinovjev. Ve 44. minutě už vedla sborná o dvě branky. Přesilovku využil Antipov. Naději na lepší výsledek vykřesal Petr Kadlec, který se trefil od červené čáry. Vyrovnání se ale naši hráči nedočkali, nepomohla jim ani 42 sekund trvající power play.

Česká republika - Rusko 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Kucharčík (Vlasák), 46. P. Kadlec (Kučera) - 31. Zinovjev (Suglobov), 35. Zinovjev, 44. Antipov (Suglobov, Zinovjev). Rozhodčí: Lärking - Karlberg, Smedman (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 2671

Česká republika: A. Svoboda - P. Kadlec, Kučera, Tesařík, Kántor, M. Sýkora, Kolařík, L. Procházka, Hlavačka - Balaštík, Patera, Beránek - Michálek, Hudler, Sup - Tenkrát, Vorel, J. Hlinka - Vlasák, Kucharčík, Moravec. Trenéři Slavomír Lener, Vladimír Růžička a Antonín Stavjaňa

Rusko: Podomackij - Skopincev, Vyšedkevič, Jerofejev, Proškin, Gusev, Turkovskij, Malenkych, Grebeškov - Krivokrasov, Čupin, Grigorenko - Antipov, Zinovjev, Suglobov - Soin, Těreščenko, Polušin - Bernikov, Trubačev, Tkačenko (21. Pěrežogin). Trenér Vladimir Pljuščev