Kladno se po roce vrací do extraligy

Hokejisté Kladna se po roční přestávce vrací do české extraligy. Vítězové první ligy si v šestém zápase baráže poradili na vlastním ledě s nejhorším celkem naší nejvyšší soutěže Havířovem 2:0 a v sérii zvítězili 4:2.

HC Vagnerplast Kladno

HC Vagnerplast Kladno | Foto: Jan Rosenauer

V hlavní roli byli dlouhou dobu oba brankáři, Orct na straně Vagnerplastu, Mařík v dresu havířovských Panterů. V osmé minutě měl domácí gólman velké štěstí, když Polanský nastřelil tyčku. Kladno se muselo většinu zápasu obejít bez Jankovýcha, který kvůli zranění odstoupil. Větší tlak si Středočeši vypracovali v polovině utkání, kdy se na trestné lavici střídali hlavně hráči hostů. Ve 34. minutě se domácí hokejisté i jejich příznivci dočkali. Jednu z přesilovek využil Martin Čech. Havířovští proti gólu marně protestovali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Gólman Mařík hned po inkasované brance mrštil svou přilbou o mantinel. Hosté i nadále spoléhali na brejky, po jednom z nich zvedal ruce nad hlavu Sršeň, ale brankář Orct zastavil jeho střelu na brankové čáře. V závěru se spíše vylučovalo než hrálo, Havířov měl výhodu čtyř hráčů proti třem. Trenér Kužílek odvolal Maříka z branky, ale místo vyrovnání přišel rozhodující gól Kladna z hokejky Michala Havla.

Výsledek - baráž, 6. zápas:

Vagnerplast Kladno - Havířov Panthers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
34. Martin Čech II (Michálek, Vampola), 59. Michal Havel (Kruliš)

Rozhodčí: Havlík, Haškovec - Pospíšil, Chytil

Vyloučení: 10:11, navíc Folta 10 min., Martin Čech I (oba Havířov) 10 min. a do konce utkání