Mistr si odváží ze Žižkova debakl

Generálka na druhé kolo Poháru UEFA vyšla o mnoho lépe fotbalistům Viktorie Žižkov, kteří zvítězili v úvodním utkání dvanáctého kola první Gambrinus ligy nad mistrovským Libercem vysoko 4:0. Za domácí skórovali Sabou, Ščasný, Janoušek a kapitán Pikl z penalty.

FK Viktoria Žižkov

FK Viktoria Žižkov | Foto: Jan Rosenauer

K prvnímu gólu pomohl domácím podmáčený terén. Brankář Liberce Kinský neudržel střelu Pikla z trestného kopu a Sabou už měl snadný úkol - střelou do prázdné branky poslal Žižkov do vedení. Severočeši si za celý první poločas nevytvořili žádnou vyloženou šanci a branku Pavla Kučery neohrozili. V 55. minutě se hostům nepodařilo zachytit rychlý protiútok Žižkova a Ščasný zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Poté se ke slovu dostal Liberec, ale Slepička zblízka trefil padajícího Kučeru. O tři minuty později se Viktorka radovala potřetí. Janoušek zachytil míč směřující do autu, poslal ho před branku a gólman Kinský si ho srazil do sítě. Na konečných 4:0 upravil z penalty za ruku Zápotočného Pikl.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 4:0 (1:0)
Branky: 15. Sabou, 55. Ščasný, 62. Janoušek, 69. Pikl z pen. Rozhodčí: Liba - Amler, Hojsík. ŽK: Krutý - Lukáš. Diváci: 2463

Žižkov: Kučera - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Šmarda - Ščasný, Sabou, Pikl (84. Novotný), Janoušek (68. Krutý) - Stracený, Chihuri (72. Dirnbach)

Liberec: Kinský - Zápotočný, Lukáš (71. Hodúr), Holeňák, Janů - Papoušek (46. Ančic), Langer (56. Slovák), Polák, Zbončák - Gyan, Slepička