Nový majitel klubu Manchester United čelí odporu fanoušků

Americký magnát Malcolm Glazer získal 75% podíl jmění Manchester United, a to mu umožňuje klub plně ovládnout. Nabytím tohoto podílu se čtyřiasedmdesátiletému Malcolmu Glazerovi otevírá možnost rozhodovat o klubu zcela nezávisle na ostatních akcionářích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalový stadion | Foto: Jan Rosenauer

Glazer může třeba zastavit obchodování akciemi Manchester United na londýnské burze a učinit z klubu soukromou společnost. Avšak fanouškové sdružení v nátlakové skupině zvané Shareholdres United jsou přesvědčeni, že Glazerova akvizice znamená smrt Manchester United a novému majiteli hodlají znepříjemňovat život.

Vyzývají své stoupence, aby přestali kupovat klubovní dresy a další zboží včetně výrobků sponzorských firem. Někteří pozorovatelé se domnívají, že Malcolm Glazer nyní v zájmu zvyšování zisků klubu bude chtít reformovat společnou dohodu nejvyšší anglické fotbalové soutěže s televizními stanicemi.

Fotbalové kluby mají dohromady z této dohody příjem kolem 50 milionů liber ročně, ale to by se mohlo zvýšit, kdyby jednotlivé kluby směly sjednávat individuální dohody. K prosazení změny Glazer potřebuje souhlas dalších 13 klubů.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme