Švýcarský hattrick v závodě horských kol, zlato bere Neffová. Čábelická dojela na 22. místě

Olympijský závod žen v cross country horských kol zcela opanovaly bikerky Švýcarska. Vyhrála Jolanda Neffová před Sinou Freiovou a Lindou Indergandovou. Jediná česká zástupkyně ve startovním poli Jitka Čábelická obsadila 22. místo se ztrátou více než devíti minut na vítězku.

Tokio (Aktualizováno: 10:27 27. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarka Jolanda Neffová v cíli olympijského závodu | Foto: CHRISTIAN HARTMANN | Zdroj: Reuters

Švýcarsko mělo dosud z této disciplíny v ženském závodě za šest vystoupení pod pěti kruhy jedinou medaili, o niž se postarala už v roce 2000 v Sydney Barbara Blatterová, ale v úterý její nástupkyně čekání na další cenný kov rázně ukončily.

VIDEO: Nevěděl jsem, že tu rampu v den závodu odstraní, popsal favorizovaný Van der Poel ošklivý pád

Číst článek

Osmadvacetiletá mistryně světa z roku 2017 Neffová zvítězila po zcela suverénním výkonu, když vedla už od prvního z celkem pěti celých okruhů. Freiová dojela ze ztrátou minuty a 11 sekund, Indergandová zůstala zpět o dalších osm sekund.

Jednatřicetileté Čábelické se při premiéře pod pěti kruhy náročný závod příliš nevydařil. Už po zaváděcím okruhu se pohybovala až ve třetí desítce a jen pomalu se prodírala dopředu. Na kýženou první patnáctku měla manko takřka tří minut.

Zklamané ale zůstaly i mnohé z hlavních favoritek na medaile. Francouzka Loana Lecomteová skončila šestá více než minutu a půl za bronzem. Úřadující světová šampionka Pauline Ferrandová-Prévotová se po zaváhání v prvním okruhu sice dotáhla až na druhé místo, jenže pak musela měnit kolo a nakonec uzavřela ve výsledkové listině první desítku.

Obhájkyně zlata z Ria de Janeira Švédka Jenny Rissvedsová dojela čtrnáctá. Polka Maja Wloszczowská, v jejíž sbírce jsou dvě olympijská stříbra z let 2008 a 2016, byla dvacátá, jen o dvě příčky před ní skončila obhájkyně bronzu z Ria Kanaďanka Catharine Pendrelová.

Cyklistika - horská kola:

Cross country:
Ženy
(20,55 km): 1. Neffová 1:15:46, 2. Freiová -1:11, 3. Indergandová (všechny Švýc.) -1:19, 4. Vasová (Maď.) -2:09, 5. Terpstraová (Niz.) -2:35, 6. Lecomteová (Fr.) -2:57, 7. Richardsová (Brit.) -3:23, 8. Bělomojná (Ukr.) -3:54, ...22. Čábelická (ČR) -9:14.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme