Belgičan Evenepoel je mistrem světa v časovce, český cyklista Vacek dojel na 38. pozici

Vítězem časovky na mistrovství světa silničních cyklistů se stal Belgičan Remco Evenepoel. Druhý byl Ital Filippo Ganna a třetí britský mladík Joshua Tarling. Mathias Vacek obsadil na 47,8 km dlouhé trati ve skotském Stirlingu 38. místo, Jakub Otruba skončil na 44. pozici.

Stirling (Británie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Remco Evenepoel

Remco Evenepoel | Zdroj: Reuters

Evenepoel je ve věku 23 let a 198 dnů nejmladším šampionem v elitní kategorii. Navíc časovku, která se jezdí od roku 1994, vyhrál jako první Belgičan.

Po loňském triumfu v silničním závodě se zároveň zařadil po bok dosud jediného vítěze obou disciplín na MS Španěla Abrahama Olana, který vyhrál závod s hromadným startem v roce 1995 a časovku o tři roky později.

Svou jízdu zvládl Evenepoel v čase 55:19 a jeho průměrná rychlost byla těsně pod hranicí 52 km/h. Na dvojnásobného mistra světa z let 2020 a 2021 Gannu najel přes 12 sekund. O dalších 36 sekund byl pomalejší Tarling, jenž se stal ve věku 19 let a 177 dnů nejmladším medailistou v historii MS.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Stirlingu (Británie) - časovka:

Muži elite (47,8 km): 1. Evenepoel (Belg.) 55:19, 2. Ganna (It.) -12, 3. Tarling (Brit.) -48, 4. McNulty (USA) -1:27, 5. Van Aert (Belg.) -1:37, 6. Oliveira (Portug.) -1:52, ...38. M. Vacek -4:53, 44. Otruba (oba ČR) -5:51.

Junioři (22,8 km): 1. Chamberlain (Austr.) 28:29, 2. Wiggins (Brit.) -24, 3. Leidert (Něm.) -34, ...27. Šumpík -2:06, 33. Král -2:23 (oba ČR).