Rangers deklasovali Atlantu a jsou krok od postupu

Hokejistům New York Rangers chybí jediná výhra k postupu do čtvrtfinále play off NHL. Ve třetím utkání prvního kola porazili Atlantu vysoko 7:0 a v sérii vedou už 3:0. Kapitán Jezdců Jaromír Jágr nahrál na čtyři góly, švédský útočník Michael Nylander zaznamenal hattrick. Čtvrtý duel je na programu dnes v noci v New Yorku.

New York Rangers

New York Rangers | Foto: Alexandr Pícha

K triumfu pomohli Rangers kromě Jágra také další Češi: dva body za gól a asistenci si připsal obránce Marek Malík, jednou nahrával i další bek Michal Rozsíval. Domácí vstoupili do zápasu výborně, už po 32 sekundách poprvé skóroval Nylander. Výtečným vstupem do zápasu Jezdci soupeře zaskočili. Obzvlášť spokojení byli Nylander a gólman Rangers Henrik Lundqvist. Nylander vstřelil první hattrick v play off ve své čtrnáctileté zámořské kariéře, Lundqvist vychytal premiérové čisté konto ve vyřazovacích bojích.

Třetí zápas série se naopak nevydařil Detroitu. Po dvou domácích výhrách prohráli Red Wings v Calgary 2:3. Dominik Hašek pochytal pětadvacet střel Flames, na tři ale nedosáhl. O vítězi se v hale Pengrowth Saddledome rozhodlo až v závěrečné třetině. Skóre v polovině zápasu otevřel domácí Matthew Lombardi, vedení na stranu Detroitu pak ale dvěma góly strhl Kris Draper. Během šesti minut dokázali Flames skóre otočit díky gólům Marka Giordana a Jaroma Iginly.

Postup do 2. kola play off si mohli už v úterý zajistit hokejisté Anaheimu, na ledě Minnesoty však prohráli 1:4. Přitom začali dobře, když je do vedení poslal v přesilovce Chris Pronger. Wild ale vyrovnali a v závěrečné třetiny dali tři góly. Trenér Minnesoty Jacques Lemaire složil nový útok ze svých nejprodkutivnějších útočníků Mariána Gáboríka, Pavola Demitry a kapitána Briana Rolstona.

Třetí výhry ve vzájemných zápasech naopak vybojovala Ottawa v Pittsburghu a také Vancouver v Dallasu. Oba duely skončily shodným výsledkem 2:1 a oby týmy se dostaly do vedení 3:1.

Hrdinou utkání v Pittsburghu se stal ruský zadák Anton Volčenkov, který se postaral o rozhodující trefu. Příští duel se hraje v Ottawě a Senátoři chtějí před svým publikem sérii ukončit.

Poslední krok do čtvrtfinále dělí také Vancouver, který v Dallasu vyhrál 2:1. Stars doplatili především na to, že nevyužili ani jednu ze šesti přesilovek včetně dlouhé početní výhody pěti proti třem v první třetině.

Východní konference:

New York Rangers - Atlanta 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky: 1., 10. a 56. Nylander (na všechny Jágr, na první Malík, na třetí Rozsíval), 27. a 38. R. Callahan, 13. Malík (Jágr), 49. Shanahan. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18.200. Stav série 3:0

Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 29. J. Staal - 4. Spezza, 50. Volčenkov. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.132. Stav série 1:3

Západní konference:

Calgary - Detroit 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 30. Lombardi, 45. Giordano, 50. Iginla - 32. a 41. Draper. Dominik Hašek odchytal za Detroit 59 minut, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19.289. Stav série 1:2

Minnesota - Anaheim 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 39. P. Bouchard, 44. Gáborík, 50. Rolston, 51. Parrish - 27. Pronger. Střely na branku: 40:29. Diváci: 19.174. Stav série 1:3

Dallas - Vancouver 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 53. Sydor - 50. Öhlund, 55. Linden. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.532. Stav série 1:3