Šlégr se trefil i ve druhém zápase za Boston

Hokejista Jiří Šlégr se střelecky prosadil i ve svém druhém utkání v dresu Bostonu v zámořské NHL a opět proti New Yorku Rangers. Bruins vyhráli tentokrát na ledě soupeře 4:1 a český obránce přidal k vítězné brance ještě nahrávku. Stejnou bilancí pomohl Jan Bulis k výhře Montrealu na ledě Philadelphie také 4:1. Souboj českých gólmanů Romana Čchmánka a Romana Turka vyzněl lépe pro brankáře Los Angeles, které porazilo Calgary 4:1.

Jiří Šlégr

Jiří Šlégr | Foto: Hráči NHL

Jiří Šlégrr vstřelil ve 38. minutě druhý gól Bostonu, který se nakonec ukázal být vítězný. V páté minutě závěrečné části pak přihrál Brianu Rolstonovi. Šlégr odehrál celkem devatenáct minut, což je nejvíce v letošním ročníku NHL.

Duel českých brankářů vyhrál Roman Čechmánek z Los Angeles, který přispěl dvaceti zákroky k výhře nad Calgary v brance s Romanem Turkem 4:1. Turek inkasoval v osmé minutě už druhý gól a trenér Sutter jej vystřídal McLennanem. Po necelých třech minutách ale poslal Turka zpět do branky a ten pustil už jen jediný gól. V utkání si tak celkově připsal dvaatřicet zásahů.

Branku a nahrávku zaznamenal útočník Montrealu Jan Bulis a pomohl tak Canadiens k výhře na ledě Philadelphie 4:1. Hostům se vydařily přesilovky, ze čtyř využili hned dvě a oba góly v nich vstřelil slovenský útočník Richard Zedník.

Jeho krajan Marián Hossa zařídil vítězství Ottawy v Carolině 3:1, když vstřelil jednu branku a na zbývající dvě přihrál. Jednu asistenci si v dresu Senators připsal také Radek Bonk.

Atlanta porazila Buffalo 4:1, vítěznou trefu zaznamenal útočník Patrik Štefan. Český hokejista využil chybné rozehrávky svého krajana Aleše Kotalíka a po sólovém nájezdu překonal gólmana Sabres Miku Noronena.

Tři brankáři vychytali v úterním programu NHL nulu. Hned při svém prvním startu v zámořské soutěži udržel čisté konto Scott Clemmensen a pětadvaceti zásahy pomohl New Jersey k výhře na ledě Pittsburgu 3:0. Pátou letošní nulu si na své konto připsal Ed Belfour z Toronta. Stejně jako Clemmensen zlikvidoval pětadvacet střel a podílel se tak na vítězství Maple Leafs nad New York Islanders 2:0. Jednu asistenci si připsal obránce Tomáš Kaberle. Třetím gólmanem, který zaznamenal shut out byl Tommy Salo z Edmontonu. Oilers porazili i díky jeho šestnácti zákrokům Dallas 3:0. Švédský brankář vychytal už třetí nulu během posledních deseti dnů.

Výsledky:

New York Rangers - Boston 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 42. Leetch - 22. a 50. Corazzini, 38. Šlégr, 45. Rolston (Šlégr). Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.200

Philadelphia - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 59. Gagne - 9. a 27. Zedník, 45. Bulis, 60. Ryder (Bulis). Střely na branku: 23:22. Diváci: 19.244

Carolina - Ottawa 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 32. O'Neill - 13. Marián Hossa, 15. Alfredsson (Bonk), 60. Van Allen. Střely na branku: 14:30. Diváci: 8810

Toronto - N.Y. Islanders 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 10. Renberg (T.Kaberle), 58. Roberts. Střely na branku: 21:25. Diváci: 19.367

Pittsburgh - New Jersey 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 10. a 37. Stevenson, 23. Friesen. Střely na branku: 25:19. Diváci: 10.146

Atlanta - Buffalo 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 34. a 57. Vjačeslav Kozlov, 39. Štefan, 44. Vigier - 23. Dumont. Střely na branku: 23:25. Diváci: 11.800

Edmonton - Dallas 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 47. a 60. Torres, 42. Ferguson. Střely na branku: 24:16. Diváci: 16.839

Los Angeles - Calgary 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 8. a 60. Laperriere, 5. Armstrong, 16. Corvo - 21. McAmmond. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.118. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 20 zákroků. Za Calgary odchytal 57 minut a 20 sekund Roman Turek, připsal si 32 zákroků