V Torontu padlo patnáct gólů

V zámořské NHL přichystali hokejisté Toronta a New Yorku Islanders divákům zápas, ve kterém padlo 15 branek. Toronto i za přispění dvou asistencí Tomáše Kaberleho zvítězilo 9:6, za poražené jednou přesně nahrával Radek Martínek. Edmonton porazil Calgary 5:4, Aleš Hemský si připsal dvě asistence. Minnesota přehrála Dallas 2:1, na první branku domácích nahrával Filip Kuba. V dalších zápasech Philadelphia podlehla Buffalu v prodloužení 1:2. Do prodloužení dospělo i utkání mezi Vancouverem a Los Angeles, úspěšnější v něm byli Kings, kteří zvítězili 4:3.

Spokojený Tomáš Kaberle

Spokojený Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Nevídanou přestřelku sledovali diváci v pondělním utkání NHL mezi hokejisty Toronta a New Yorku Islanders. Domácí Javorové listy porazily soupeře 9:6, k čemuž dvěma asistencemi přispěl i Tomáš Kaberle, na straně hostů bodoval Radek Martínek. Brankář Ed Belfour tak na šestý pokus překonal v počtu vychytaných vítězství legendárního Terryho Sawchuka, na svém kontě teď má 448 výher.

Belfourovi stojí v cestě za historickým prvenstvím už jen jediná překážka, k té má ale hodně daleko. Patrick Roy nasbíral ještě o 103 vítězství víc.

Slovenský útočník Marián Gáborík rozhodl o vítězství Minnesoty nad Dallasem 2:1. Blýskl se osm minut před koncem, kdy zakončil secvičenou akci s Rolstonem, jenž ho z obranné třetiny poslepu našel rozjetého ve středním pásmu. Gáborík přesprintoval obránce Daleyho a neomylně zakončil.

Aleš Hemský pomohl dvěma finálními přihrávkami Edmontonu k vítězství nad Calgary. Jeho spoluhráči Uljanov s Horcoffem vsítili po dvou gólech a pomohli tak otočit dvoubrankovou ztrátu.

Plameny prohrály poprvé po čtyřech utkáních. Domácím stále chyběl zraněný Radek Dvořák, hosté hráli bez Romana Hamrlíka.

Devátého vítězství za sebou na soupeřově ledě dosáhli hokejisté Buffala ve Filadelfii. O jejich dvoubodovém zisku rozhodl proměněným samostatným nájezdem Maxim Afinogenov.

Vancouver podlehl po samostatných nájezdech Los Angeles 3:4. V dresu Kings se opět dařilo slovenským reprezentantům Demitrovi s Višňovským, kteří dohromady nasbírali tři body.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Philadelphia - Buffalo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 25. Knuble - 48. Gaustad, rozhodující sam. nájezd Afinogenov.
Střely na branku: 34:28. Diváci: 19.572

Toronto - New York Islanders 9:6 (4:4, 4:0, 1:2)

Branky: 30. a 32. Stajan, 9. Ponikarovskij, 11. Klee, 18. Czerkawski, 20. O'Neill, 28. Wellwood (T. Kaberle), 35. Sundin, 53. Tucker (T. Kaberle) - 3. Godard (Martínek), 14. Parrish, 15. Jašin, 18. Collins, 43. York, 54. Asham. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.403

Minnesota - Dallas 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 49. T. White (Kuba), 52. Gáborík - 21. Lehtinen. Střely na branku: 22:31. Diváci: 18.568

Edmonton - Calgary 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky: 8. a 36. Uljanov (na první Hemský), 16. a 51. Horcoff (na první Hemský), 60. Pisani - 5. Huselius, 11. Langkow, 26. Phaneuf, 27. Reinprecht. Střely na branku: 32:21. Diváci: 16.839

Vancouver - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. Näslund, 10. D. Sedin, 26. McCarthy - 10. Roenick, 17. Armstrong, 36. Conroy, rozhodující sam. nájezd Frolov. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.630

Ivana Paulová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít