Zdeněk Müller má dostat Kladno zpátky mezi elitu

"Cíl je jednoznačný, Kladno se musí vrátit do extraligy, protože tam patří a zaslouží si v ní hrát. Uděláme všechno proto, abychom tenhle úkol splnili," říká nový hlavní trenér hokejového Kladna, jeho bývalý vynikající útočník Zdeněk Müller. Mužstvo převzal po Jaromíru Šindelovi, který s ním v březnu sestoupil po šestnácti letech do druhé nejvyšší soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Vagnerplast Kladno | Foto: Jan Rosenauer

Mužstvo doznalo řady změn, třináct hráčů odešlo, šest nových zatím přišlo. Jak hodnotíte tyhle změny?

"Spoléháme se hlavně na kladenské hokejisty, jak tady bylo vždycky zvykem.Vrátili se Zajíc a Kasík, zůstal Gardoň a právě kolem nich chceme utvořit kolektiv a formovat okolo nich mužstvo."

Odešla řada zkušených hráčů, Kysela, Svoboda, Geffert a další, ale zůstal brankář Orct. Je jeho setrvání v klubu hodně důležité?

"Určitě. Zdeněk Orct je vynikající gólman a my očekáváme, že bude mít dobrou sezonu. A když mu to loni nevyšlo tak jak chtěl, tak nám to teď určitě vrátí a pomůže k návratu do extraligy."

Co vám v pohybu hráčů neudělalo radost?

"Jistě je škoda, že nezůstal Plekanec. Je to mladý talentovaný hráč, který by nám určitě pomohl. A totéž platí o obránci Skrbkovi. Nelze jim ale bránit a divit se jim. Mají kariéru před sebou a jdou za lepším."

Velký průvan nastal v obraně. Byla podle vás nejslabším článkem týmu v loňské sezoně?

"Viděl jsem všechna kladenská utkání na domácím ledě a obrana opravdu nebyla nejjistější. Ale největší problém loňského týmu vidím v koncovce. Kladno si vypracovalo v každém utkání řadu šancí, zvlášť v úvodu zápasů, ale nedokázalo dávat góly. Vrcholem pak bylo rozhodující střetnutí s Litvínovem v posledním kole, kdy mělo vést Kladno po dvou třetinách 4:0 a bývalo by nebylo co řešit. Všechno ale dopadlo jinak právě kvůli katastrofální koncovce."

Vy jste prožil zlatou éru kladenského hokeje jako hráč v sedmdesátých letech. Co podle vás chybí kromě umu současnému týmu, aby se vaší generaci aspoň přiblížil?

"To je jednoznačné. Za naší doby skoro nikdo neodcházel do zahraničí a všichni odchovanci hráli tady na Kladně. Teď je to jiné, mužstvo se každou chvíli mění a naši nejlepší hráči hrají po celém světě, v Americe, v Kanadě, v Evropě. Pořád vychováváme výborné hráče, kteří ale bohužel většinou odcházejí ven."

Trénoval jste v posledních letech celky první ligy - co bude v této soutěži pro Kladno nejtěžší?

"Začátek soutěže. Všechny týmy budou mít sílu a budou připravené a na Kladno nažhavené. Každý se na nás bude chtít vytáhnout, udělá pro úspěch maximum.Jiné je i prostředí na stadionech než na jaké byli hráči zvyklí z extraligy. A důležité bude nic nepodcenit, protože to už se stalo v baráži."

Jaký rozdíl vidíte mezi extraligou a první ligou, dvěma nejvyššími soutěžemi v Česku?

"Ten se ukázal právě v baráži s Libercem. Každý si myslel, že Kladno soupeře přejede, ale opak byl pravdou. Liberec vyhrál celkem jasně 4:1, z toho třikrát na Kladně. Podle mě je špička první ligy srovnatelná se spodkem extraligy."

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme