Bolt se v Brazílii pokusí překonat další historickou metu

Legendární sprinter Usain Bolt se v tomto roce opět ukáže v České republice. Ještě než k tomu ale na konci června dojde, můžou se jeho fanoušci těšit jeho přítomností i v jiných koutech světa. Dnes se dokonce pokusí překonat světový rekord v běhu na 150 metrů v Brazílii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bolt slaví další vítězství | Zdroj: ČTK

Na slavné Copacabaně vyrostla v posledních dnech improvizovaná atletická dráha, která by měla sloužit k vylepšení času 14,35 setin sekundy. Právě tento čas totiž zaběhl jamajský blesk v roce 2009 v ulicích Manchesteru.

„Bude to pro mě první běh na dráze postavené na pláži. Moc se na ten zážitek těším. Stopadesátimetrová trať mi vyhovuje, protože jsem byl vždy lepší v závěru než na startu. Beru to jako test mojí současné formy. Je to můj první letošní závod a mělo by to být dobré,“ říkal Usain Bolt na tiskové konferenci před závodem v Rio de Janeiru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jamajský blesk Usain Bolt chce na brazilské pláži Copacabana vylepšit světový rekord na 150 metrů

Spolu s ním se na start netradičního závodu postaví jeho tréninkový kolega Daniel Bailey z Antiguy, Alex Quinonez z Ekvádoru a jeden z brazilských sprinterů. Akce je zaměřená hlavně na propagaci města před letní olympiádou, která se v Riu uskuteční za více než tři roky.

„Věřím, že se lidé přijdou na pláž podívat a budou chtít vidět zajímavé výkony. Rád bych posunul světový rekord a zapsal se jim do povědomí historicky nejlepším výkonem.“

Ten už sice šestinásobný olympijský vítěz drží, ale cítí, že by ho mohl ještě o něco posunout. Do povědomí širší atletické veřejnosti se běh na 150 metrů dostal v roce 1997, kdy se na této trati utkali v Torontu domácí Donovan Bailey a Američan Michael Johnson.

Lépe z netradičního klání vyšel Kanaďan, který stanovil časem 14,99 setin sekundy světový rekord. Po 12 letech ho vylepšil právě Usain Bolt a dnes se svou vysoko nastavenou laťku pokusí ještě o něco zvednout.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme