Byla jsem neposedné dítko, říká Špotáková o svých zkušenostech se zlomeninami

Hned dva čeští sportovci, kteří chtějí v srpnu obhájit své olympijské triumfy z Londýna, se zotavují po úrazech. Zatímco biker Jaroslav Kulhavý byl se zlomenou rukou na operaci, oštěpařka Barbora Špotáková léčí prasklou zánártní kost klidem. A dvojnásobná olympijská vítězka věří, že už na začátku května vyrazí na první závody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

„Naštěstí už nějaké zkušenosti mám a většinou se mi zahojily dobře, takže doufám, že to tělo stále umí stejně. Už jsem měla za život zhruba deset zlomenin, protože jsem byla takové neposedné dítko. Je ale pravda, že už je to nějaký pátek,“ připomněla si své úrazy z dětství světová rekordmanka v oštěpu, kterou prý velmi dobře znali na jablonecké sádrovně dlouho předtím, než se proslavila jako elitní atletka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už jsem měla za život zhruba deset zlomenin, protože jsem byla takové neposedné dítko, říká Barbora Špotáková

Pokud všechno půjde hladce, tak zhruba za měsíc by měla mít nohu v pořádku a možná vyrazí už na první mítink Diamantové ligy v katarském Dauhá. Ten bude šestého května. Do té doby jí ale čeká ještě hodně rehabilitace, kompenzačních cvičení a také zvykání si na dost odlišnou zátěž.

„Samozřejmě ty horní končetiny jsou velmi přetížené a to i z toho chození o berlích. Musím daleko víc regenerovat vršek, než jsem byl zvyklá,“ říká oštěpařka.

Barbora Špotáková ale věří, že by jí komplikace v přípravě mohly dokonce pomoci. Se zlomenou nohou na sebe prý bude dávat mnohem větší pozor, než kdyby byla v pořádku, a navíc ušetří směrem k srpnovým olympijským hrám hodně sil.

„Bude to určitě jiné, protože jsem vždycky byla hodně závislá na běhání a hodně jsem se soustředila na rozběh. Možná ale o to ta sezona bude zajímavější,“ těší se dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem na sezonu, ve které může v brazilském Riu vstoupit do atletické historie třetím triumfem v řadě.


Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme